KAPADOKYA’NIN İLK KAYA OTELLERİNDEN GAMİRASU OTEL'İN YEŞİL YILDIZ ATAĞI

Çevreye verdiği özen ve önem ile dikkatleri üzerine çeken Gamirasu Otel, 1999 yılında bölgenin ilk kaya oteli olarak hizmete açılırken, özenle restore ve dizayn edilmiş 33 adet mağara odadan oluşuyor.
Antalya’nın sayılı Çevre Danışmanlığı firmalarından olan Ayel Çevre Danışmanlığın Genel Koordinatörü Ertunç Demir ile Gamirasu Otel Genel Müdürü Emre Başer bir araya gelerek, yeşil yıldız konusunda yapılacak kriterleri yerine getirmek adına bir görüşme yaptılar. Toplantı sonrası otelde çalışan personele  atık yağlar,su sızıntıları eğitimi, ambalaj atıkları, kaynakların tasarruflu kullanımı , bitkisel atık yağlar, cihazların tasarruflu kullanımı ve tehlikeli atıklar konusunda eğitimler verildi. Gamirasu Otel Genel Müdürü Emre Başer  “Çevreci bir oteliz”

Gamirasu Otel Genel Müdürü Emre Başer yaptığı açıklamada, “Çevreyi korumak, çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla yeşil yıldız almak için çalışmalarımıza başladık. Misafirlerimize daha çevreci olduğumuzu göstermek ve otelimizin çalışanlarının bilinçlendirilmesinin yanı sıra su ve diğer enerji kaynaklarımızı daha iyi kullanmak adına yeşil yıldız kriterlerini uyguluyoruz. Bu arada ‘Yeşil Yıldızlı’ olmak elektrik indiriminden faydalanabilme olanağı da sunuyor. Bunu da değerlendirmek istiyoruz"