İZMİR'DE EXPO SEFERBERLİĞİ

Bu kapsamda kentin önemli tarih bölgesi olan Agora’da çalışmalar gerçekleştirildi. Agora’daki kamulaştırmalar sonrası yapılan yıkımların ardından izinsiz otopark olarak kullanılan alan boşaltılarak etrafına tel çit çekildi ve arkeolojik kazılara hazır hale getirildi. Bu bölgedeki kamulaştırma işlemlerinin sonuçlanmasının ardından, yıkım çalışmalarına devam edileceği belirtildi.
Gezi programında bulunan Kadifekale’de çeşitli düzenleme çalışmaları yapılıyor. Burada bulunan mevcut bir tuvalet tadilattan geçiriliyor. Kadifekale içindeki demir korkulukların tamamı tamir edilerek boyanıyor. Yine buradaki yürüyüş yolları onarılıyor, çocuk oyun alanlarındaki oyuncaklar elden geçiriliyor. Oyun alanını etrafındaki bordürler ile Kale içindeki sarnıçların çevresindeki panolar yenileniyor.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Hisarönü ve Kemeraltı girişi ile Anafartalar Caddesi’nde de genel bakım yapıyor. Hisarönü’ndeki sarmaşık korkulukları yenilenerek boyanıyor.

Tarım Park Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri de kentte hummalı bir çalışmaya başladı. İnciraltı Kent Ormanı, Bakü Bulvarı, 1. ve 2. Kordon, Kadifekale, Agora ve çevresi, Hisar Camii Önü, Konak Meydanı, Alsancak Limanı ve Havaalanı Kavşağında hızlı tempoda çalışmalar sürüyor. Buralarda ot temizliği, kaldırım temizliği, bank onarımları, bitki düzenlemeleri yapılıyor. Zamanı dolmuş bitkiler, çiçekler sökülerek yerlerine yenileri dikiliyor. Ayrıca konukların gezi güzergahında bulunan yolların genel temizlikleri yapılıyor.