İstanbul uçuşlarına hızlı başlayan SunExpress filosunu 25 uçağa çıkarıyor.

SunExpress’in Genel Müdürü Paul Schwaiger törende yaptığı konuşmasında, “Bugün Boeing’in Amerika’daki tesislerinden gelen 3. yeni Boeing 737-800 uçağımızı karşılamaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki ay bir uçağı daha teslim alacağız. Bununla beraber yönetim kurulumuzun, şirketimizin büyüme stratejisini desteklemek üzere 8 uçağın daha filomuza eklenmesine onay verdiğini açıklamaktan mutluluk duyuyorum.” dedi. Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise “Türk Hava Yolları’na Sabiha Gökçen operasyonlarımızın başlamasına verdikleri büyük destekten ötürü müteşekkiriz. Sabiha Gökçen Havaalanı’nın büyük bir potansiyeli olduğunu biliyorduk. Öngörülerimiz doğru çıktı, şirket tarihimizin en başarılı yeni hat açılışını gerçekleştirdik ve uçuşlarımızın ilk gününde %70’in üzerinde bir doluluk yakaladık.” şeklinde konuştu.

SunExpress’in Sabiha Gökçen pazarına hizmet sunduğu kategoride lider olmak için geldiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, “Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın başarılı bir ortaklığı olan SunExpress, İstanbul’un Anadolu yakasına dinamizm getirecektir. Şirketimiz Sabiha Gökçen yolcusuna uluslarararası emniyet standartı ve servis kalitesini, şeffaf ve güvenilir fiyatlarla sunarak ciddi bir rekabet ortamı yaratacaktır. SunExpress’in Yönetim Kurulu bu operasyonu tamamıyla destekliyor. SunExpress ekibinin bir başka başarı hikayesine daha imza atacağına eminiz.” dedi. SunExpress’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lufthansa’nın Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Lauer ise “Lufthansa’nın Türkiye’yle uzun yıllara dayanan mükemmel bir ilişkisi var. SunExpress’i Türk Hava Yolları ile 18 yıl önce kurduk. Türkiye’deki yatırımlarımızdan çok memnunuz ve SunExpress’in başarısından gurur duyuyoruz. Ayrıca Star Alliance’ın yeni üyesi Türk Hava Yolları ile işbirliğimizi daha da güçlendirmekten çok memnunuz.” şeklinde konuştu.

SunExpress’in 30 Mart’ta başlattığı İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları, iç hatlarda Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Sivas, Trabzon ve Van’a; dış hatlarda ise Almanya’nın Berlin, Köln ve Hanover şehirlerine karşılıklı olarak gerçekleştiriliyor. Şirket, bu uçuşlar için geçtiğimiz aylarda filosuna kattığı 2 yeni Boeing 737-800 uçağını İstanbul Sabiha Gökçen merkezli çalıştırıyor.