İNOKSAN, ŞEF MAVİ FETHİYE ULUSAL YEMEK YARIŞMASINA SPONSOR OLDU

Aşçılık camiasına verdiği destekleri hız kesmeden sürdüren endüstriyel mutfak sektörünün lideri İnoksan, bu yıl da Şef Mavi Ulusal Yemek Yarışması’nın sponsorluğunu üstlendi. Fethiye’de yapılan yarışmanın mutfaklarını kuran İnoksan, aşçıların yarışma boyunca ihtiyacı olan tüm ekipmanları titizlikle tedarik etti. Profesyonellerin tercihi İnoksan, yarışma alanına kurduğu mutfaklarla önceki yıllarda da büyük beğeni toplamıştı.
 
Geleneksel hale gelen Şef Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması’nda aşçıların yarıştıkları kategoriler ise; Öğrenci Aşçılar Balık Yemeği Yarışması, Öğrenci Aşçılar Makarna Yarışması, Öğrenci Aşçılar Kuzu Yemeği Yarışması, Öğrenci Aşçılar Tavuk Yemeği Yarışması, Öğrenci Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması, Öğrenci Aşçılar Ekip Yarışması olarak belirlendi.
 
İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık konuya ilişkin: “Türkiye’de gastronomi sektörünün bu denli hızla gelişmesindeki en büyük etkenlerden biri de şeflerimiz. Şeflerimizin son yıllarda mutfaklardan çıkarak kendilerini geliştirmeleri ve yarışmalarda kazandıkları ödüller ile başarılarını pekiştirmeleri sektörümüz için oldukça gurur verici gelişmeler. Bizler de İnoksan olarak aşçılık camiasına ve aşçılık yarışmalarına olan desteklerimizi sürdürerek, onların yanında olduğumuzu her zaman hissettirmeye devam edeceğiz” sözlerini sarfetti.