Hülya Aslantaş'ın SKAL Başkanlığı Seneye Kaldı

Daha çok görmek istiyoruz

Normalde her yıl tekrarlanan Dünya SKAL başkanlık seçimi için gelecek yıl prosüdürün değiştirileceğini ve bundan sonra başkanlık seçiminin iki yılda bir yapılacağını belirten Hülya Aslantaş, “Üyelerin birçoğu seçimden sonra ‘seni daha uzun bir büre başkan olarak görmek istediğimiz için oyumuzu bu yıl sana vermedik’ dediler. Bu yıl da yönetimdeyim gelecek yıl seçildiğimde üç yıl yönetimde kalmış olacağım. Bu onların teveccühü. Aslında sistem gereği Phillip Sims’in başkan olması gayet doğal. Bu yıl SKAL Kongresi Türkiye’de yapıldığı için ‘Türkiye’de yapılan bir kongrede aday ol’ baskıları geldi. Ben de bu baskılar sonucu adaylığımı koydum” dedi.
Seçim sonunda SKAL Dünya Başkanı Phillip Sims, SKAL 2. Başkanı Hülya Aslantaş, SKAL Başkan Yardımcısı ise Nik Racic oldu…


Turizmcileri hayran bıraktık

4 Kasım 2007 Pazar Günü başlayan Dünya Skal Kongresi’ne dünyanın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 900 üst düzey turizmci katıldı.
Türkiye’nin evsahipliğini yaptığı 68.Dünya SKAL Kongresi’nde Antalya’daki turistik alanları gezme fırsatı da bulan SKALcılar bölgeye hayran kaldılar. Yeni Zelanda ve Avustralya’dan kongreye katılan SKAL’cılar Side, Efes gibi antik kentleri gezdikten sonra Çanakkale’de Anzak mezarlarını ziyaret edecekler.