'HAYDARPASHA OPEN 2022' ALANYA’YA RENK KATTI

Halil ÖNCÜ (ALANYA) - "Haydarpasha Open 2022" dans yarışması, ülkemizdeki tek uluslararası yarışma olarak WDSF (World Dance Sport Federation) ve TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) çatısı altında 15 ülkeden birçok yaş kategorisinde 300 sporcunun katılımı ile ikinci defa Alanya’da Haydarpasha Palace Hotel’de 19-20 Kasımda gerçekleştirildi.

'HAYDARPASHA OPEN 2022' ALANYA’YA RENK KATTI

"Haydarpasha Open 2022" dans yarışması, ülkemizdeki tek uluslararası yarışma olarak WDSF (World Dance Sport Federation) ve TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) çatısı altında 15 ülkeden birçok yaş kategorisinde 300 sporcunun katılımı ile ikinci defa Alanya’da Haydarpasha Palace Hotel’de 19-20 Kasımda gerçekleştirildi.

ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DESTEK VERİYORUZ!

Haydarpasha Palace Otel Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Müdürü Anıl Sözen yaptığı açıklamada, “Haydarpasha Open organizasyonunun bu yıl ikincisini otelimizde gerçekleştirdik. Organizasyon, 15 ülke, 300 sporcu ile birçok yaş kategorisinde gerçekleşirken, Türkiye’de düzenlenen tek uluslararası dans yarışması özelliğini taşıyor. World Dance Sport Federation çatısı altında, Türkiye Dans Sporları Federasyonu eşliğinde yapılan tek uluslararası yarışma. Tabii ki bu yarışmanın ülkemiz için önemi de büyük.  Özellikle genç yaştaki sporcuların, çocuk yaştaki sporcuların gerçekten sportif alt yapı ile yetişmesi, bu dinamik alt yapıdaki sportif altyapıdaki ,fiziksel vücut şekliyle  bu şekilde eğitim görmeleri her zaman bizim için önemli oldu. Bizde buna elimizden geldiğince destek veriyoruz. Tüm sponsorlarımız da destek veriyor. Haydarpasha Open, Open kategorisinde bir yarışma. Open kategorisindeki bir yarışmayı hedefimiz İnternational Open kategorisine sokabilmek olacak.  Seneye inşallah burada, İnternational Open kategorisinde yarışma izleyeceğiz. İnternational Open kategorisi demek, ülkemize yakışır, bölge destinasyonuna yakışır çok önemli bir konu. Umarım bu konuda ilgili çalışmaları yaparız ve mutlu sona ulaşabiliriz.”dedi.

UMARIM SPOR TURİZMİN FARKINA VARABİLİRİZ!

Sürdürülebilir turizmin önemine dikkat çeken Anıl Sözen “Bildiğiniz üzere, bizim en önemli başlığımız sürdürülebilirlilik. Özelikle sürdürülebilirlilik turizm açısından, istihdamımızı teşvik edebilecek, markalarımızı daha ileriye götürebilecek noktada sürdürülebilir politikalara bakıyoruz. Kasım sonu gibi böyle bir tarihte bu tarz organizasyonlarla hem ticaretimizi daha ileriye götürüyoruz, hem de marka imajımıza da katkı sağlıyoruz. Sadece bu organizasyonla bile daha fazla insana dokunabiliyoruz. Bu açıdan kış turizmi önemli bir nokta. Kış spor turizmine yapılan yatırımlar ortada. Çok daha iyi adımlarla , sağlam projelerle çok daha iyi olacağı, sürdürülebilirliliğin arkasını bırakmadan devam edeceği çok ortada. Umarım spor turizmin farkına varabiliriz ve çok daha iyi yerlere getirebiliriz”