EYLÜL'DE DE DEVAM EDİYOR

Aspendos Born Again konserleri Alessandro Safina, Limak Filarmoni Orkestrası Eylül ve Placido Domingo feat. Murat Karahan, Limak Filarmoni Orkestrası ile devam ediyor.

EYLÜL'DE DE DEVAM EDİYOR

Türkiye ve Antalya'nın destinasyon olarak tanıtımına büyük katkı sağlayan festivallerin odağındaki Aspendos Antik Tiyatrosu, bu önemli misyonunu bugün de devam ettiriyor. Antik çağdan günümüze etkinliklere ev sahipliği yapan, medeniyetler beşiği Aspendos Antik Tiyatrosu 2022 yılında ‘’Aspendos Born Again’’ etkinlikleri ile kapılarını dünya müziği için açıyor.

ASPENDOS BORN AGAIN

Aspendos Born Again (Aspendos Yeniden Doğuyor) etkinlikleri kapsamında Temmuz ve Ağustos aylarında Dolapdere Big Gang & Victor Espinola, Gipsy Kings, Buika ve Kovacs gibi yıldızları ağırlayan Aspendos Antik Tiyatrosu Eylül ayında konser verecek olan Plácido Domingo, Alessandro Safina gibi ünlü opera sanatçıları ile antik çağdaki görkemli günlerine geri dönüyor.

Aspendos Antik Tiyatrosu'nda Plácido Domingo gibi yıldızların konserlerinin yanı sıra sokak hayvanları yararına düzenlenen ve "The Voice (O Ses)" yarışmasının İngiltere birincisi Jonathan Antoine ile İspanya birincisi Cristina Ramos'un Limak Filarmoni Orkestrası eşliğinde ünlü klasik eserleri seslendirdiği Talent Winners Night gibi özel gösteriler de izleyicilerle buluştu.

YILDIZLAR ARAMIZDA

29 Eylül'de Aspendos Antik Tiyatrosu'nda sahne alacak olan dünyanın en ünlü opera sanatçılarından Plácido Domingo yüzden fazla operada İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İngilizce ve Rusça performanslar sergilemiştir. 90'larda Pavorotti ve Jose Carreras ile birlikte verdiği "3 Büyük Tenor" konserleri ile operatik popu milyonlarca seyirciyle buluşturan Plácido Domingo, opera sanatçılığının yanı sıra şeflik ve sanat yönetmenliği ile de dünya çapında saygı duyulan bir isimdir. 28 Eylül'de İtalya'nın operatik pop alanındaki en ünlü yıldızlarından Alessandro Safina, Limak Filarmoni Orkestrası eşliğinde hayranları ile buluşacak. Alessandro Safina dünya çapında onu ünlü eden "Insieme A Te" ve "Luna" gibi parçaların yanı sıra Sarah Brightman ve Andrea Bocelli gibi isimler ile yaptığı düetler ile de tanınmaktadır.

NFT ile TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİLET SATIŞI YAPILACAK

2012 yılında kavramsal olarak tanımlanan ve 2014 yılında ilk örneği ortaya konulan NFT (Non-Fungible Token) teknolojisi ile hazırlanan elektronik biletler de Aspendos Born Again kapsamında satışa sunuluyor. Blockchain ağı üzerinde kodlanan NFT biletler bu konserlerin anısını yaşatmak isteyen hayranlar için de unutulmaz bir anı olacak.

TAMAMLANAN VE GELECEK ETKİNLİK PROGRAMI

4 Ağustos'ta Limak Filarmoni Orkestrası eşliğinde Talent Winners Night konserinin gerçekleştiği Aspendos Antik Tiyatrosu'nda etkinlikler 15 Ekim'e kadar sürecek.

Tamamlanan Temmuz-Ağustos Programı:

Dolapdere Big Gang feat. Victor Espinola (17 Temmuz 2022)

Talent Winnners Night (4 Ağustos 2022): Jonathan Antoine, Cristina Ramos, Limak Filarmoni Orkestrası
Gipsy Kings (14 Ağustos 2022)
Buika (26 Ağustos 2022)
Kovacs (31 Ağustos 2022)

Eylül Programı:

Alessandro Safina, Limak Filarmoni Orkestrası (28 Eylül 2022)
Placido Domingo feat. Murat Karahan, Limak Filarmoni Orkestrası (29 Eylül 2022)