ERTUĞRUL KARAOĞLU'NA ÖNEMLİ GÖREV

ERTUĞRUL KARAOĞLU'NA ÖNEMLİ GÖREV
Aynı zamanda ASTA yönetim kurulunda (BOD – Board of Directors ) Amerika dışındaki acentaları temsilen yer alan ve geçen ay Bahamalar’da gerçekleşen ASTA yönetim kurulu ve konsey toplantısına katılan Ertuğrul Karaoğlu , böylesine önemli bir oluşumda Amerkan acentaları haricinde kalan uluslararası turizm acentaları dünyasını temsil etmekten ve Amerikan acentaları ile tüm dünya acentalarının ortak çıkar ve faydalarını koordine edebilecek bir imkan bulmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirmiş ve önemli edinimler ile ülkeye döndüğünü belirtmiştir.

Toplantıda Amerikan seyahat acentalarının havayollarının ve otellerin direkt pazarlama / loyality / online gibi kanallar ile direkt satış yapmaları ve bunun ertesi gelen acentaların kar kaybı doneminin sona ermekte olduğu ve Seyahat Acentalarının yolculara yaptıkları katkı ve hizmetin değerinin anlaşılmakta oldugu dile getirildi.

Ertugrul Karaoğlu ise katılımcılara Amerika’nın dünyada en önemli müşteri ve kaynak piyasalardan olduğunu ve tedarikçi durumunda olan Türkiye ve benzeri ülke acentaları ile yakınlaşma ve güvenin sağlanması ve işbirliği yapabilme yollarının Asta yönetimi tarafından sağlanması ,vede önümüzdeki dönem Asta dünya kongresinde bu konunun çok daha önemli bir şekilde ele alınması için talepte bulunmuştur.

Asta nedir?

American Society of Travel Agents, dünyanın en büyük turizm profesyonelleri birliğidir. Birliğin üye profilini Amerkan Seyahat Acentaları ve onlara hizmet sağlayan Amerikalı ve uluslarası acentalar ve diğer şirketler oluşturuyor. ASTA Seyahat Acentaları, Turizm Sektörü ve tüketicilerinin önde gelen temsilcilerindendir. ABD merkezli birliğin üyelerinin çoğunu ABD’li turizmciler oluştursa da dünya çapında 120 ülkede ASTA chapter bulunmaktadır.

ASTA’nın aktiviteleri arasında; sektörel trendlerin takibi ve raporlanması, üyelere yönelik düzenli bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri, biri ABD (TheTradeShow :www.thetradeshow.org/ ) diğeri ABD dışında bir ülkede (International Destination Expo) olmak üzere iki turizm fuarı düzenlenmesi, üyelerinin dünya çapında seyahat pazarına yönelik www.travelsense.org sitesinde listelenmesi, sektörün ABD’de hukuki ve iktisadi alanlarda temsil edilmesi ve savunulması bulunmaktadır..