ERKEN REZERVASYONDA, % 20 ARTIŞ

ODEON Tours İç Pazar Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet Kamçı iç turizmde her geçen yıl büyümekte olan erken rezervasyonların payındaki büyümenin bu sene geçmiş yılların üzerinde gerçekleştiğini belirtti.

Erken rezervasyon avantajına her geçen yıl daha fazla talep olduğunu belirten Kamçı; “Artık tatilciler erken rezervasyona alıştı ve kış aylarından itibaren yaz aylarını planlamaya başladı. Bu sene geçmiş yıllara göre 5 yıldızlı ve deluxe otel satışlarımızda artış oldu” diye konuştu.  

‘Erken rezervasyon dönemi bitimindeki durağanlık da aşıldı’

Haziran ayı başındaki durgunluğun da aşıldığını belirten Kamçı; “Her yıl olduğu gibi erken rezervasyon kampanyalarının bittiği ilk günleri Türk tatilcilerinin yaz tatillerine karar verme sürecini kısa bir süreliğine askıya aldıkları dönem olarak görmekteyiz. Haziran ayının başlarında geçen senenin gerisinde kalan yurt içi rezervasyon talepleri son 10 gündür geçen yılın aynı dönemine göre iki kat artmış durumda. Bu da Haziran ayı başında yaşanmış durgunluğu önemli ölçüde bertaraf ederek rezervasyon sayılarının geçen yılların üzerine çıkmasını sağladı” diye konuştu.

‘Fırsatı kaçırdığını düşünen tatilciler için devam eden indirimler var’

Okulların kapanması ve sınav döneminin sona ermesi ile birlikte ailelerin seyahat planlarını şekillendirmeye başladığını belirten Kamçı; “Birçok otelde devam eden yüzde 25’lere varan indirimler ile otellerin dolulukları her geçen gün artmakta. Sezona kısmen boşluklarla başlayan otelciler de son günlerdeki rezervasyonlardan oldukça memnun” dedi.

Antalya başta olmak üzere Ege ve Akdeniz sahillerinde bir artış mevcut

Türkiye’nin turizm performansı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kamçı; “Antalya başta olmak üzere Ege ve Akdeniz sahillerinde, Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu pazarlarından da gelen turist sayısında gözle görülür bir artış mevcut. Biz de bu süreçte ODEON Tours olarak misafirlerimizin taleplerine cevap verebilecek düzeyde kontenjan artışına yöneldik. Bununla amacımız özellikle Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında konaklamaya yönelik artan talebi geri çevirmemek ve misafirlerimizin hayallerini süsleyen tatil alternatiflerini garanti altına almak” şeklinde konuştu.

Tesis portföyümüz oldukça geniş

Her bütçeye hitap eden, kaliteli ve hizmet standartları yüksek tesisleri portföylerinde bulundurduklarını belirten Kamçı şöyle konuştu: “Yaz aylarının çocuklu aileler için daha çok tercih edilen bir dönem olduğunu bildiğimiz için 14 yaşına kadar ücretsiz çocuk kabul eden ve 2 çocuklu ailelerin rahatça tatil yapabilecekleri tesis sayımızı arttırdık. Başta grup otelimiz OTIUM ECO CLUB SİDE olmak üzere birçok tesiste çocuklara ve gençlere yönelik aktiviteleri bir standart olarak sunan otellerde misafirlerimize unutamayacakları tatil anları yaşatmaya yönelik çalışmalarımız tüm yaz sezonu boyunca devam edecek.”