ERASMUS ÖĞRENCİ AĞI TÜRKİYE, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE

Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “ Erasmus Student Network (Erasmus Öğrenci Ağı), Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve 34 ülkede, 339 üniversitede faaliyet gösteren, Brüksel’de Avrupa merkezli büyük bir öğrenci organizasyonudur. Organizasyonun amacı Erasmus değişiminde bulunan öğrencilerin desteklenmesi ve gelişimlerinin sağlanmasıdır” dedi.

Türkiye’nin 27 farklı üniversitesinden gelecek olan yaklaşık 120 gencin Erasmus Değişim Programını öğrenciler açısından değerlendireceklerini söyleyen Prof. Dr. Burhan Özkan, “Bu gençler, Erasmus öğrencilerinin değişim süresince Türkiye’de öğrenimleri sırasında karşılaştıkları sorunları tartışacak, sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirecekler ve ulusal çapta Erasmus Programının sosyal boyutunu geliştirmek amacıyla faaliyetler programlayacaklar” diye konuştu.
                                                                                                                                               
Prof. Özkan; “2012 yılında Adrasan’da kurduğumuz ve 2013 yılında Avrupa Komisyonu tarafından kalite belgesi ile ödüllendirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Uluslararası Gençlik Merkezimiz; kaliteli gençlik çalışmasının sivil toplum ve kamu kurumlarında geliştirilmesi, yaygın eğitimin ve gençlik çalışmalarının örgün eğitimde tanınması, gençlerin gençlik çalışmalarına dahil olması ve üniversitelerde sivil toplum çalışmalarının ve gençlik çalışmalarının tanınması yönünde faaliyet göstermektedir” dedi.