ENGELLERİ AŞTILAR, 2365.MT.YE ÇIKTILAR


Tekirova'da bulunan ve Sosyal sorumluluk projelerine önem veren Olympos Teleferik İşletmesi bedensel engellileri misafir ederek 2365 mt.ye teleferik ile taşıdı.İZLEYİN...

 
 
“Engelleri birlikte aşabileceğimizi göstermek istiyoruz”

Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Karavural yaptığı açıklamasında, " 10-16 Mayıs tarihleri arası bizim sakatlar haftası olarak kutladığımız, yılın bu gününde bir araya geldiğimiz hem sorunlarımızı paylaştığımız hem yaşam içerisindeki farkındalığımızı arttırmak için etkinlikler yaptığımız bir dönem. Bu hafta içerisinde de engelleri birlikte aşabileceğimizi göstermek için böyle bir organizasyona kalkıştık. Bu konuda Olympos Teleferik İşletmesi bizi misafir etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Akaydın buraya gelmemiz için bizlere bir otobüs tahsis etti.27 arkadaşımız ile birlikte bu güzel heyecanı yaşıyoruz" dedi.
 
 
 
 
 
 

“Bu teknoljiyi, şehrin içinde de, kültür ve sosyal alanlarda da yaşamak istiyoruz”

Karavural, engelliler olarak,  caddelerde kaldırımı geçemezken, şimdi dağın tepesine bu teleferik sayesinde çıktıklarını da belirtirken, “  Teknoloji bu kadar gelişmişken, engelinden dolayı insanların bir yerde takılı kalması ya da engellenmesi, o şehir planlamasını ya da teknolojiyi doğru kullanamayanların hatasıdır diye düşünüyorum. İşte örnek. Bu kadar insan bir arada dağın tepesine çıkıyoruz. Bunu şehrin içinde de kültür ve sosyal alanlarda da aynı güzelliği yaşamak istiyoruz" dedi.