ENÇOK İNDİRİLEN IPHONE UYGULAMALARINDAN, ŞEHİR REHBERİ ŞİMDİ DE ANDROID'DE

Şehir Rehberi Android uygulaması, Nisan ayından bu yana 36 binden fazla kişi tarafından indirilen iPhone versiyonu ile aynı gelişmiş özelliklere sahip bulunuyor. Altı büyük şehri ve altı tatil yöresini keşfetmek ya da ihtiyaç duyulan noktalara kolayca erişmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran uygulama sayesinde, kullanıcılar herhangi bir bölgede aradıkları restoran, otel, hastane, eczane, banka, konsolosluk, ATM ve müze gibi on binlerce noktanın tüm detaylı bilgilerine tek dokunuşla kolayca ulaşabiliyorlar.

Hem haritalı hem GPS etkin özellikli

Şehir Rehberi’nin GPS etkin ‘Yakınımda’ özelliği sayesinde, kullanıcılar yakın çevrelerinde yer alan mekanları görüntüleyebiliyor, mekanın bilgilerini Facebook ve Twitter’da paylaşabiliyor, kendi profillerini oluşturabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca, belli bir mekanda, belirli bir tarih için kendilerine hatırlatma kurabiliyor ve ‘Beğen’dikleri noktaları daha sonra çok hızlı bir şekilde görüntüleyebilecek şekilde otomatik olarak favorilere ekleyebiliyorlar.
Uygulamada, firmaların ve ihtiyaç noktalarının detaylı iletişim bilgileri ile birlikte web adresleri, çalışma saatleri, kabul edilen ödeme şekilleri ve fotoğrafları da yer alıyor. Google Haritalar ile entegre çalışan Şehir Rehberi’nde, mekanların konumu harita üzerinde görüntülenebilirken, bulunulan noktadan mekana nasıl gidilebileceğine ilişkin ayrıntılı yol tarifi de alınabiliyor.   
Şehir Rehberi, Yeme-İçme, Konaklama, Spor Faaliyetleri, Alışveriş, Kültür ve Dinlence, Acil Yardım ve Sağlık, Benzin ve Ulaşım, Finansal Hizmetler ve Diğer Hizmetler olmak üzere dokuz farklı kategoride on binlerce mekanın bilgisine ulaşmayı mümkün kılıyor.

Türkçe ve İngilizce arayüz seçeneği ile her iki dilde de kullanılabilen uygulamaya, Google Play’da istenilen şehrin ya da yörenin adı ve ‘City Directory’ ya da ‘Şehir Rehberi’ (Örneğin ‘İstanbul City Directory’ veya ‘İstanbul Şehir Rehberi’) şeklinde arama yapılarak ulaşılabiliyor