EMİRATES VE FLYDUBAİ ORTAKLIKLARINI DAHA DA PEKİŞTİRDİ

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, flydubai ile olan ortaklığını geliştirerek, yolcuların global bağlantı imkanlarını daha da genişlettiler.

Dubai’nin iki havayolu şirketi Emirates ve flydubai arasındaki stratejik ortaklık, 14 ay önceki lansmandan beri, yolculara dünyayı keşfetme şansı sunmaya devam ediyor ve 2019’da da, eklenecek olan yeni ortak uçuşlu noktalarla birlikte, bu ortaklığın daha da geliştirilmesi planlanıyor. 2017 Ekim ayı sonunda yürürlüğe giren ortaklık, şu ana kadar, her iki havayolu şirketinin de yolcularına, daha fazla destinasyon seçimi ile daha fazla global bağlantı imkânı sağlanması, seyahatlerin planlanması aşamasında uçuş opsiyonları konusunda esneklik imkânı, tek bir birleştirilmiş sadakat programı olması ve bagaj işlemlerinin bir noktadan diğer noktaya geçerken, kusursuz bir şekilde yerine getirilerek, tek biletle seyahat etmenin rahatlığı gibi, birtakım faydalar sağladı.

2018 Ocak ve Aralık ayları arasında, iki havayolu şirketi; aralarında, Bükreş, Katmandu ve Zanzibar gibi popüler turizm ve macera noktalarını da içeren 84 noktaya yapılan ortak uçuşlarla, 3,29 milyon yolcuyu taşıdı. Ortak uçuşlarla, Emirates yolcuları, flydubai’nin ağındaki 67 noktaya daha ulaşabilirken, flydubai yolcuları ise, Emirates ağı üzerinden 115 noktaya daha seyahat edebiliyor.

Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Saeed Al-Maktoum konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Emirates ve flydubai arasındaki ortaklık, gerçek anlamda uçuşa geçti ve sağlanan başarılardan dolayı oldukça memnuniyet duyuyoruz. Ortak yolcularımıza, gözle görülür faydalar sağlamakla kalmadı, bir arada yakın işbirliği içerisinde hareket etmelerinden doğan sinerjiler konusunda her iki şirkete de bariz yararları oldu; örneğin; ortak destinasyonlara olan tarifeler, yeniden belirlendi. Ayrıca, yapılan ortaklık, trafik akışındaki, iki havayolu şirketinin ortak uçuş ağından kaynaklanan artış ve yolcularına, şehrin modern ve rahat uluslararası havaalanı üzerinden kolay ve kusursuz bağlantı imkanları sunması sayesinde, Dubai’nin sahip olduğu önde gelen global havacılık merkezi olan pozisyonunun daha da güçlendirilmesine yardımcı oldu” dedi.

Global bağlantı imkânı genişledi

Ortaklık, sadece 29 şehre olan ortak uçuşlarla başlamıştı ve şu ana kadar, Catania, Krakow, Dubrovnik ve Helsinki gibi yeni flydubai destinasyonları ile birlikte, 84 noktayı içerecek şekilde genişletildi.

2019 yılı boyunca, ortak uçuşlar, flydubai’nin Naples ve Budapeşte gibi yeni noktalara olan uçuşlarının yanı sıra, uygun zamanda duyurulacak olan bazı diğer uçuşlarla birlikte, daha da genişletilecek. flydubai’nin Chittagong uçuşları, 20 Ocak’tan, Kozhikode, Kerala uçuşları ise 1 Şubat’tan itibaren başlayacak.

Daha iyi bağlantı hizmetleri sağlanıyor

Geçtiğimiz yıl, 2 Aralık tarihinden beri, Emirates ve flydubai arasındaki bağlantıları geliştirmeye yardımcı olması için, Dubai Uluslararası Havaalanı Terminal 3’ten, Belgrad, Bişkek, Bükreş, Katanya, Helsinki, Krakov, Mineralnye Vody, Prag, Rostov-on-Don, Salalah ve Zagreb olmak üzere 11 flydubai uçuşu başlatıldı. Bu yıl içerisinde, Terminal 3’ten, Naples ve Budapeşte de dahil, daha fazla uçuş gerçekleştirilerek, bağlantı sayısı daha da arttırılmış olacak.

Bu uygulama, bu noktalara seyahat etmek üzere rezervasyon yaptırmış olan yolcuların, check-in işlemlerini, Terminal 3 çıkış bölgesindeki Emirates Business Class ve Economy Class check-in masalarında gerçekleştirmelerine imkân tanıyor. Business Class yolcuları ayrıca, hızlandırılmış yer hizmetlerinden yararlanarak, diğer Business Class hizmetlerinin keyfini sürerken, aktarmalı seyahat eden yolcular da daha rahat ve hızlı transfer imkanlarına sahip oluyor.