EMIRATES GUANGZHOU UÇUŞLARINA BAŞLIYOR

EMIRATES GUANGZHOU UÇUŞLARINA BAŞLIYOR

Guangzhou; 2.210 yıllık geçmişi ile Çin’in tarihi ve kültürel bakımdan zengin en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Şehir; Dongjiang, Xijiang, Beijiang ve Pearl nehirlerinin birleşerek oluşturdukları bir havza üzerine kurulu. Çin’in en büyük üçüncü nehri olan ve adını suyun içindeki kayalıkların görünümünden alan Pearl, şehrin ortasından akarak okyanusa dökülüyor. Nehir, kenti birbirine 10 farklı köprü ile bağlıyor. Farklı bir doğal güzelliğe sahip olan şehirde Nanfang Alışveriş Merkezi’nin önünden kalkan teknelerle güzel bir yolculuk yapabilirsiniz.

EMIRATES ile Guanzhou’yu deneyim etmek isteyen ziyaretçiler; Çiçek Tapınağı olarak da bilinen “Temple of the Six Banyan Trees”i (Altı Banyan Ağacı Tapınağı) mutlaka ziyaret etmeliler. Çin’in en önemli Budist tapınakları arasında yer alan “Temple of the Six Banyan Trees” adını Banyan ağaçlarından alıyor. Dışarıdan bakıldığında sekiz kattan oluşan bu tapınak; 17 holü, Sessiz Buda Heykeli ve şehri panoramik izleme keyfi ile görülmeye değer yerler arasında üst sıralarda yer alıyor.

Guangdong Bölgesi’nin dört önemli tapınağından biri olan ve Budizm tarihi açısından önemli bir yere sahip Guangxiao tapınağı da görülmeye değer yerler arasında sayılabilir.

Tarihi atmosferden biraz uzaklaşmak isteyen ziyaretçiler; kentin yeni bölgelerinden Tianhe Meydanı’na giderek birçok ticaret merkezi, mağaza, otelin bulunduğu meydanda zaman geçirebilirler.

Çin mimarisinin bütün özelliklerini taşıyan ve Çin halkı ile Dr. Sun anısına yapılan Sun Yat-Sen Anıtı görülmeye değer bir başka yer. 1929 yılında yapımına başlanan anıt 1983 yılında tamamlandı.

Şehrin en büyük parkı olan Yuexiu çok çeşitli çiçekleri, ağaçları ve çevresinde yer alan altı tepe, üç suni göl ile şehirden uzaklaşmak isteyenler için ideal bir seçenek. Buradan ülkenin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan ve farklı türlerden 2000’nin üzerinde türü bünyesinde barındıran Guangzhou Hayvanat Bahçesi çocuklu misafirler için hoş vakit geçirilebilecek yerlerden bir tanesi.

Ayrıca şehirde yer alan on binlerce saksıda 100 çeşit orkidenin görülebileceği Orkide Bahçesi’ni ziyaret edebilir, vahşi orkide ağaçları arasında gezebilir; ülkenin doğal harikası Beyaz Bulut Dağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Şehirde yer alan Batı Hanlığı’nın kralı Nanjue’ye ait som altın kaplamalı, yakut işlemeli anıt mezar görülmesi gereken bir diğer yerdir.
EMIRATES’in 100’ün üzerinde uçuş noktasına sahip rota haritasında önemli bir rol oynamaya aday olan Guangzhou; havayolunun Şanghay, Pekin ve Hong Kong’dan sonra, Çin’deki 4. uçuş noktası olacak.