DÜNYA TURİZMİNE YÖN VEREN İSİMLER BODRUM'DA BULUŞACAK

13-14 Ekim'de Bodrum Belediyesi'nin ev sahipliğinde Akdeniz Turizm Vakfı ve BOTAV iş birliğinde düzenlenecek Bodrum Turizm Forum'a 50'ye yakın ülkeden üst düzey isimler katılacak

DÜNYA TURİZMİNE YÖN VEREN İSİMLER BODRUM'DA BULUŞACAK

Akdeniz ve dünya turizmine yön veren isimler 13-14 Ekim'de Bodrum'da düzenlenecek Bodrum Turizm Forum'da bir araya gelecek.

Bodrum'da düzenlenecek etkinliğin tanıtımı Malta'da gerçekleştirilen Akdeniz Turizm Forumu'nda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından tanıtıldı.Bodrum Belediyesi tarafından Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve Akdeniz Turizm Vakfı iş birliğiyle, The Bodrum Cup ile eş zamanlı düzenlenecek forumun  tanıtımını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras gerçekleştirdi.

Aras, yaptığı konuşmada, Bodrum’un Akdeniz’in incisi olduğunu, kente dünyanın her yanından ilginin artarak sürdüğünü söyledi.Yerli ve yabancı turistlerin ve yatırımcıların Bodrum’a ilgisinden bahseden Aras, “Bütün dünya 2019 rakamlarını 2023'te yakalamayı hedeflerken biz bir yıl önceden bu hedefe ulaşmış olacağız. Benzer turizm destinasyonlarını geride bırakacağız.” diye konuştu.

"BODRUM, BİRÇOK ALANDA ÖNE ÇIKMAYA BAŞLADI”

Başkan Aras, Bodrum'un deniz, kum ve güneş turizminin yanı sıra kültür, doğa ve gastronomi alanlarında da ön plana çıktığını söyledi anlattı.Spor turizmi ve yelken yarışlarının da Bodrum'da öne çıkmaya başladığını dile getiren Aras, alternatif turizm çeşitlerinin her geçen yıl arttığını bildirdi ve "Bodrum, Akdeniz'in en önemli turizm destinasyonu. Bodrum'u Akdeniz'in lider turizm destinasyonu haline getireceğiz" dedi.

50'YE YAKIN ÜLKEDEN ÜST DÜZEY KATILIM

Ahmet Aras, Akdeniz Turizm Vakfınca uzun yıllardır düzenlenen Akdeniz Turizm Forumu'nun tecrübelerinin de aktarılacağını etkinlikle alakalı  şu açıklamalarda bulundu: "13-14 Ekim'de Bodrum'da gerçekleştireceğimiz zirvede turizmin geleceğini, mavi ekonomiyi, çevrenin ve denizin korunmasını, turizmdeki mevcut iş birliği imkanlarını, dünya ve Akdeniz turizmi ile Türkiye'yi ve Bodrum'u konuşacağız. Bodrum ile ilgili tüm paydaşlar bu etkinlikte hazır olacak. 50'ye yakın ülkeden üst düzey isimler, politikacılar, yatırımcılar, uluslararası turizm örgütlerinin liderleri, turizm alanındaki yöneticiler ve profesyoneller katılacak."

Aras, Akdeniz'in kendileri için çok önemli bir platform olduğunu kaydederek, bu denize kıyısı olan tüm ülkeler ile iş birliği yapmak ve Akdeniz'i bir barış denizi haline getirmek istediklerini sözlerine ekledi.