DTO ANTALYA ŞUBEMİZ YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR!

DTO ( Deniz Ticaret Odası ) Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Çetin , İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran’ı İstanbul merkezde ziyaret etti.

Ziyaretlerde Antalya’da yapılan çalışmalar hakkında Başkan Tamer Kıran’a bilgiler veren Çetin, yapılan çalışmalarda her zaman yanlarında olan İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran’a teşekkürlerini sundu. Ziyarette Demre Deniz Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı DTO Meclis Üyesi Hayrettin Özkan da hazır bulundu.

Ziyarette açıklamalarda bulunan DTO ( Deniz Ticaret Odası ) Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Çetin “Yaklaşık 14 aydan bu yana görevdeyiz. Bu görev süremizce DTO Antalya Şubesi olarak bölgemizde ciddi çalışmalara imza attık. Denizcilerimiz adına yaptığımız çalışmalarda İstanbul’dan İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın değerli Başkanı sayın Tamer Kıran’ın büyük desteklerini görüyoruz. Kendilerine ve Yönetim Kuruluna Antalyalı denizciler adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya çok önemli turizm bölgelerimizden bir tanesi!

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran Antalya Şubesinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getirerek, Antalyalı denizcilerin her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Başkan Kıran “Bereketli, huzurlu ve güven içerisinde hayırlı bir sezon olsun inşallah. Antalya, çok önemli turizm bölgelerimizden bir tanesi ve bizimde çok sayıda üyemizin bulunduğu bir şubemiz. Servis verdiği, hizmet ettiği bölge olarak da Alanya’dan Kalkan’a kadar olan bölgeyi kapsıyor. Uzun bir sahil şeridi. Şubemiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Ahmet Çetin Başkanımız, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz, Meclis Başkanımız Berna Küner Hanım, hepsi ellerinden geleni yapıyorlar. Bütün amacımız,  Antalya deniz turizmi çalışanlarının, üyelerimizin mümkün olduğu kadar iyi, bereketli bir dönem geçirmeleri. Ben hepsine buradan yaptıkları çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Bize de burada çok destek oluyorlar. Sahadaki bilgileri hızlı ve doğru bir şekilde aktarıyorlar” dedi.

Turizmdeki gelişmeleri değerlendirdi!

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran yaptığı turizm değerlendirmesinde de “Ülke turizmimizin en önemli sorunu yüksek sayıda turist ağırlamamıza rağmen harcama olarak bunu aynı oranda yansıtamıyor olmamız. Bunun çeşitli sebepleri var. Sadece deniz turizmi ile alakalı değil, otellerin durumu ile ilgili de sebepler var. Özellikle her şey dahil konseptinin Türkiye’de maalesef yerleşmiş olması bu anlamda elde edebileceğimiz geliri düşürüyor. Ben bu en önemli sorunu çözmek üzere bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum. En azından denenmesi gerektiğine inanıyorum. Belli bir bölgede farklı bir uygulamaya gidilip her şey dahil modelinden çıkılarak biraz daha Yunanistan, İtalya, Fransa, İspanya’daki gibi modellere geçilebileceğini düşünüyorum. Otellerde temel olarak esas olan oda kahvaltıdır. Onun haricindeki bütün hizmetler ekstradır. Bütün dünyada bu böyledir ama ülkemizde bu konuda ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz. Deniz turizmi açısından da biraz daha servis kalitemizi arttırarak gelirimizi daha da artırabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.