DENİZ KAPLUMBAĞLARI İÇİN BİR YUVA: TUI AG, DALAMAN BÖLGESİNDE PARTNER OTELLERİNİ VE TUR OPERATÖRLERİ TÜRLERİN KORUNMASI İÇİN DESTEKLİYOR.

TUI AG Çevre Yönetimi / Sürdürülebilirlik Gelişme Bölümü Başkanı Mila Dahle: “TUI, Bir turizm şirketi olarak, tatil ülkelerinin doğa ve türlerin korunmasını ilke edindik. Bu nedenle, koruma altında olan deniz kaplumbağa sayısının azalmasını engellemek için somut adımlar atmak, bizim için bir borç ve bir sorumluluktur,“ dedi.

TUI AG, Pamukkale Üniversitesi bilim adamları tarafından yürütülen preojeleri desteklenmektedir. Yakın zamanda İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından nişan verilerek ödüllendirilmiş June Haimhoff tarafından kurulan Kaptan June Deniz kaplumbağaları Koruma Vakfı’da koruma çalışmalarına yardımcı olacaktır.

Türleri korumanın en iyi örneklerini ve bilimsel bulgularını tartıştıktan sonra katılımcılar çevre koruma uzmanlarının eşliğinde İztuzu Plajı´nda bulunan Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER)´ni ziyaret edecekler. Kuma gömülü deniz kaplumbağa yuvaları genelde görünmediği için, yerinde bilgilendirme, alınacak önlemlerin başında gelmektedir. TUI AG Çevre Yönetimi / Sürdürülebilirlik Gelişme Bölümü o nedenle oteller için “Deniz Kaplumbağalarını Sürdürülebilir Şekilde Koruma Önerile-ri“ adında bir broşür ve misafirlere verilmek üzere tasarlanmış bir küçük broşür daha geliştirdi. İki malzeme, bölgedeki otellere dağıtılacaktır.