'ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON OLDU!'

Mısır'ın Şarm El-Şeyh şehrinde düzenlenen Afrika Turizm Forum'u Türkiye'den gelen turizm sektörü temsilcilerini de buluşturdu.

'ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON OLDU!'

Forum'a katılan Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı ve NBK Touristik Genel Müdürü Recep Yavuz, bu forumun bir başlangıç olduğunu ifade ederek, Afrika Turizm Forumu'nun Mısır için ve özellikle Şarm El Şeyh turizmi için bir dönüm noktası olacağına inandığını söyledi.

Turizm Yazarı Halil Öncü'ye açıklamalarda bulunan Recep Yavuz yaptığı açıklamada, "Şarm El Şeyh'te ilk defa böyle bir organizasyonun yapılması ve özellikle Türk yatırımcıların ,Türk turizmcilerinin başı çekmesi bizim için çok gurur verici bir olay. Burada bin kişinin üzerinde katılımcı var. Hakikatten hem ortam olarak, hem de katılım olarak yüksek düzeyli bir forum oluyor ve Afrika ve Mısır turizmi masaya yatırılıyor., forumlarla değerlendiriliyor. Bu bir başlangıç ama devamının geleceğini düşünüyorum. Sanırım Afrika Turizm Forumu Mısır için ve özellikle Şarm El Şeyh turizmi için bir dönüm noktası olacaktır' diye konuştu.