ÇİN’İN EN LÜKS OTELİNİ BİR TÜRK HAZIRLIYOR

Semih Erken, otelcilik sektöründeki 26 yıllık kariyerinde Asya kıtasında onlarca projeyi hayata geçirmeyi başaran bir turizmci. Lüks markaların A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları, DNA’sını çözen Erken, şimdi de Çin’in en lüks oteli “ToDreamRetreat”i hizmete hazırlıyor.

ÇİN’İN EN LÜKS OTELİNİ BİR TÜRK HAZIRLIYOR

Erken daha önce Asya-Pasifik bölgesindeki yatırımcılar için yarattığı markalarla “Çin’in Lüks Otel Markaları” ödülünü kazanmıştı. Günümüzde kurduğu omg! (Oriental Media Group) şirketiyle otel danışmanlığı yapan Erken, yeni projenin hedef kitlesinin Fortune 500 listesindeki şirketlerin yöneticileri ve yüksek harcama kapasitesine sahip gençler olacağını söylüyor.

“Otelimizde 19 ayrı yiyecek-içecek ünitesi var. Konaklayan misafirin en az 100 bin RMB harcama yapmasını hedefliyoruz” diyen Erken şunu da ekliyor: “Klasik lüksü Uzakdoğu’nun kendine özgü zarafetiyle harmanlanarak tasarlandığımız yeni otelimizde, 120 oda ve 10 villa bulunuyor. Burada gecelik konaklama fiyatı 8 bin RMB’den (1 RMB yaklaşık 1 TL) başlayıp 18 bin RMB’ye kadar çıkıyor.”

Yüksek eğitim almış, damak zevki gelişmiş, sağlıklı ve akıllı unsurları içeren yaşam tarzını benimseyen kitlenin ihtiyaçları doğrultusunda hizmete hazırlandıklarını anımsatan Erken şu bilgileri veriyor: “Şanghay’a iki saatlik uzaklıkta olan Hangzhou’da kapılarını açacak olan ‘ToDreamRetreat’, Asya’daki mevcut lüks markaların hissini vereceği gibi, bunların sunduğundan fazlasını da sahip olacak. Örneğin, ‘Anti Aging’, kök hücre terapisi, gençleştirme, SPA, detoks, bütünsel terapi gibi hizmetlerimiz olacak. Ayrıca, otelde TCM (TraditionalChineseMedicine) alanında, kişiye özel doğal ilaç, eklem tedavisi, Akupunktur ve masaj tekniklerinden oluşan Çin tıbbının dört ana dalında uzmanları da şimdiden kadroya dahil ettik. Otelimize lüks araçve helikopterden oluşan filolarla gelen misafir, yenilenip otelden genç ve yeni başlangıçlara hazır olarak ayrılacak.”

Rüya” otelde neler var?

“Rüya” otel ‘ToDreamRetreat’in tanıtım broşürünü incelediğimizde, lüksü yaşam tarzı haline getiren orta kuşağın yanı sıra, lüksü deneyimlemek isteyen yeni nesil genç kuşağa kadar tüm beklentileri karşılayacak alan ve hizmetlerin olduğunu görüyoruz.
Bunları özetlemek gerekirse Japon, Teppanyaki, Hotpot restoranları, Çin’in yerel lezzetlerinin sunulduğu lokantalar, yeme-içme caddesi, kahve, viski, şarap salonları ile her yaşa uygun eğlence alanları mevcut. Örneğin, Uzakdoğu’da genç kuşağın rağbet ettiği karaoke (KTV) bölümü, tırmanış duvarı, el sanatları ve modern dünya hobilerinin öğretileceği kurslar, amfi tiyatro, sinema ve konser-düğün alanlarına yer verilmiş. Misafirlerin karşısına doğuyla uyumlu bir tasarımla çıkan otel, rahatlayıp gevşemek isteyen misafirlerine gölde balık tutma, yürüyüş yolunda trekking yapma gibi imkanlar sunuyor. Otel misafirleri, Tai-Chi, yoga ve sanat atölyelerine de katılabiliyor.

 

“Lüks otelimizin hizmete girmesiyle epey teklif geleceğine inanıyoruz” diyen Erken açıklamalarını şöyle noktaladı: “Bölgeden teklifler alıyoruz. Ancak yurtdışına açılmayı hedefliyorum. Bana göre, Çin otel markaları ve Çin mutfağını dünyaya tanıtmanın zamanı geldi. Türkiye’den gelen bazı teklifleri beklemeye almıştık.  Artık hazırız şimdi sadece Türkiye değil, kademeli olarak Kuşak ve Yol rotasındaki ülkelere de açılacağız. Omg! olarak, Çinli yatırımcıları Türkiye’ye, Türk girişimcileri de Çin’de yatırım yapmaya cesaretlendiriyoruz. Şirket olarak otelcilik, turizm, fuarcılık ve tanıtım konularında her türlü danışmanlığı verebiliyoruz.” Her yaştan insanın damak zevki ve beslenme alışkanlığına uygun restoranların hizmet vereceğini belirten Erken, “Anti Aging, kök hücre terapisi, gençleştirme gibi sağlık alanında ki hizmetlerden termal, SPA, detoks, bütünsel terapi gibi hizmetlerine kadar geniş alanda hizmet vereceğiz. Otelimize gelen misafir, yenilenip otelden genç ve yeni başlangıçlara hazır olarak ayrılacak. Otele transferler ise lüks araçlar ve helikopterden oluşan filolarla yapılacak” diyor.