ÇANAKKALE NASIL SÜRÜDÜRLEBİLİR BİR TURİZM DESTİNASYONU OLUR?


İşte ÇATTAŞ'ın Çanakkale turizmi için olan önemini dile getiren Aydeğer'in sunumu..
( Video Çanakkale Değişim Gazetesi Sitesinden alınmıştır ) İZLEYİN!...


İbrahim Armağan AYDEĞER Kimdir ?06.05.1978 yılında Çanakkale’de doğdu. Sırasıyla 18 Mart İlkokulu ve Çanakkale Anadolu Lisesinde devam eden eğitim hayatı, 1996 – 2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini tamamlayarak devam etti. 2001-2002 döneminde University of Salford, Manchester, MSc Information Systems bölümünü yüksek başarı ‘distinction’ ile tamamladı.

1985 yazında gazete bayisinde başlayan iş hayatının turizm ile buluşması, 1990 yılında kurulan aile işletmesi Anzac Hotel’inde müşteri içecek boşlarını toplama, paspas yapma işleri ile başlar. Sonrasında temizlik, mutfak, bellboy, teknik, önbüro, muhasebe, satın alma, maliyet kontrol, satış pazarlama derken şu an işletmesine ait üç otelin genel müdürlüğü ile devam etmektedir.

2002 yılı sonunda Çanakkale’ye döndükten sonraki süreçte tam kapasite çalışmakta olduğu konaklama sektöründe mevcut otel sayısını on sene içinde üç katına (Anzac, Grand Anzac ve Comfort Anzac Otelleri ) yatak kapasitesini dört katına çıkarak Anzac Hotels markasını ortaya çıkarmıştır.

Aynı zamanda babası ile ortak olduğu Anzac Hotelcilik Turizm ve Bilişim Şirketi bünyesinde bir yazılım firması kurarak Türkiye’de ve dünyadaki tüm konaklama tesislerinin kullanımı için Online Otel Rezervasyon sistemi ürünü OHS-Online Hotel Software’i 2012 yılında piyasa çıkardı. Şu an Çanakkale bölgesinde ve Türkiye’de onlarca otel bu ürünü kullanarak online rezervasyonlarını yönetmektedir.

2011 yılında iki yıl süren daha çok internet odaklı çalışan bir seyahat acentesi ortaklığı yaptı. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde Konaklama İşletmeciliği derslerini vermeye devam etmektedir.
Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) Genel Sekreterliği, Çanakkale Ticaret ve Sanayii Odası (ÇTSO) Meclis Üyeliği, Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basın Sözcülüğü, Çanakkale Truva Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği (ÇATTAB) encümen üyeliği görevleri devam etmektedir.