ÇAMYUVA BELEDİYE BAŞKANI AHMET CAN ''ÇAMYUVA'DA İMAR SORUNU BİTİYOR''

Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, Çamyuva'daki gelişmeleri Halil Öncü'ye değerlendirdi.İZLEYİN!...


“Kasım ayı içinde Çamyuva’da imar sorunu bitiyor”


Çamyuva’nın imar sorunu konusunda detaylı açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Can, “Çamyuva’nın imarı Turizm Bakanlığı ve Bayındırlık Bakanlığı tarafından 2003 yılında onaylandı. Bu arada geçen dönemde de bir takım imar çalışmaları yapıldı. Kamu yararına istinaden vatandaşımızın bir tanesi bu konuda dava açmıştı. Açılan davada, Ankara’da 6. İdare mahkemesi de yürütmeyi durdurma kararı aldı. Bu süreç içerisinde başta Turizm Bakanlığımız olmak üzere çeşitli Bakanlıklarımız ve bunlara bağlı birimlerimiz ile görüşmelerimiz oldu. Bu arada Antalya Akdeniz Üniversitesinden bir heyet oluşturduk. Bakanlık Yatırımlar genel Müdürlüğünden Zeki Bey Üniversiteden rapor istedi.   Akdeniz Üniversitesi Tarım ve Su İşleri Bölümünden dört kişilik bir heyet beldemizde bir hafta boyunca bir zemin etüdü yaptılar. Belirli bölgelerde toprak analizi, tarım ve sulu tarım yapılabilecek yerleri tespit ettiler. Raporlar şu anda bitme aşamasında. Son arazi gezisi de bitti. Kurban bayramından önceki hafta raporumuz sonuçlanacak. Raporu elden Turizm Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğüne teslim edeceğiz. Ondan sonra da bu üst rapor ile birlikte Ankara 6.İdare mahkemesine “Kamu Yararına yazısı” nı Turizm Bakanlığı verir diye bir yazı alacağız ve imar işini de çözmüş olacağız. Son olarak şunu söyleyebilirim ki, Kasım ayı içinde Çamyuva’da imar sorunu bitiyor” dedi.


“Çamyuva’da iyi bir turizm sezonu geçirdik!”

Bu yıl Çamyuva’da iyi bir turizm sezonu geçirdiklerini de belirten Başkan Can, turizmcilerin eğitim konularında yaptıkları katkılara da teşekkür etti. Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, “Bu yıl Çamyuva için iyi bir sezon geçti. Turizmcilerimiz bu sezondan oldukça memnunlar. Beldemizde gerçekleştirdiğimiz okul öncesi eğitim ve eğitim öncesi okul projelerimiz devam ediyor. Şu anda bir tane okulumuzun üst çatısı yapılıyor diğerinin de üst betonu döküldü. 6 derslikli bir anasınıfı yapıyoruz. Bu arada turizmcilerimize bu konuda verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum. Bizlere büyük destek verdiler. Onları sık sık ziyaret ediyoruz. Görüşmelerimizde konuşmalarımızda ana başlığımız hep turizm oluyor. Bölgedeki turizmcilerimiz bayram sonuna kadar turizmin uzadığını bize iletiyorlar. Bu sezonun iyi geçtiğini ifade ediyorlar. Her şeyden önce kazasız belasız bir turizm sezonu yaşadığımız için mutluyuz. Onların mutlu olması bizim mutluluğumuz. Bir de turizmcilerimize hizmetlerimiz kapsamındaki, özellikle okullarımız yapımlarında, Uzunçınar ve Sarıören camimizin yapımında bizlere verdikleri büyük destekten dolayı belediye meclis üyelerim ve muhtarlarım adına tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki sezon da iyi bir sezon olacak buna inanıyorum”diye konuştu.


Çamyuva'da okul öncesi eğitim ve eğitim öncesi okul projeleri devam ediyor.
 
Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, kış döneminde bölgede ne kadar otelin açık olacağı konusunun henüz belli olmadığını ancak, dört otelin kışın açık olacağını tahmin ettiklerini söyledi.  
 
Seçimde verdiğimiz beş ana projemizi hayata geçiriyoruz!...”

2009 yılında ikinci kez göreve geldikleri günden bu yana çalışmalarının hızla devam ettiğine dikkat çeken Başkan Ahmet Can, seçimlerde Çamyuva’da beş tane önemli vaatte bulunduğunu ve bunları da gerçekleştirmeye devam ettiğini söyledi. Can, “  Bunlar, Çamyuva’da okul, Çamyuva’da köprü, Çamyuva’da Sarıören kavşağı, Çamyuva Kültür Merkezi ve Düğün salonuydu. Bu beş projemiz içinde yer alan okul ve Sarıören kavşağı tamamlandı. Yine bu vaatlerimiz içerisinde olmayan yağmur suyu drenaj hatları var ki buda büyük bir yatırım. Bunları başardık. Mutluyuz” dedi.“Önümüzdeki bahar ayında da Kiriş-Çamyuva köprüsünün de temelini atacağım”

Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can çalışmalarını şöyle özetledi : “ Seçimi kazandığımız günden bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ancak son bir buçuk yıldan bu yana imar konusu bizim oldukça zamanımızı aldı. Bu konuda Bayındırlık bakanlığımız, Turizm Bakanlığımız ve Çamyuva Belediyesi olarak belirli bir noktaya geldik. Bu süreç içerisinde güzel şeyler yaptık. Yağmur suyu drenaj hatları, Çamyuva-Sarıören alt geçişi. Bu arada buradaki kavşağın ihalesi bitti. Bu konuda karayolları ile protokolü imzaladık. Yılbaşına kadar buradaki kavşak çalışmamız da tamamlanacak. Çamyuva’ya belirli cadde ve sokaklar kazandırdık. Bu süre içersinde alt yapıya oldukça büyük bir önem verdik. Neden alt yapı derseniz? Merkez mahallemize yaklaşık 2 km. bir yağmur suyu drenajı yaptık. Çünkü daha önce bölgemizde yaşanan sel felaketini ben bizzat yaşayanlardan bir tanesiyim. Önce tedbir, sonra güvenlik ..Seçimlerde Çamyuva’da beş tane vaadim vardı. Bunlar, Çamyuva’da okul, Çamyuva’da köprü, Çamyuva’da Sarıören kavşağı, Çamyuva Kültür Merkezi ve Düğün salonuydu. Bu beş projemiz içinde yer alan okul, Sarıören kavşağı, tamamlandı. Yine bu vaatlerimiz içerisinde olmayan yağmur suyu drenaj hatları var ki buda büyük bir yatırım. Bunları başardık. Önümüzdeki süreç içerisinde imar planının tamamlanmasından sonra, DSİ ve Karayolları ile birlikte derenin debi raporlarını da bitirdik. İnşallah önümüzdeki bahar ayında da Kiriş-Çamyuva köprüsünün de temelini atacağım. Büyük hedeflerimizden bir tanesi de bu. Bu süreç içerisinde de Kültür merkezimizi, düğün salonumuzu uygun yerde temelini atarak 2014’e verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olarak tamamlayacağız. Ondan sonrası halkımızın taktiri” diye konuştu.

Çamyuva Halkına teşekkür…

Son olarak, Çamyuva halkına verdikleri destek için teşekkür eden Başkan Can, “Çamyuva halkına çok teşekkür ediyorum. Çamyuva halkımız ile, esnafımız ile, turizmcimiz ile hiçbir şekilde sıkıntımız yok. Bize verdikleri güven ve verdikleri destek için hepsine çok çok teşekkür ediyorum. Oy veren ya da vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Ben olaya kesinlikle oy gözüyle bakmıyorum. Çevre belediye meclislerinde çeşitli karışıklıklar duyuyorum, okuyorum. Ancak bizim meclisimizde dört bizde ve beş muhalefet meclis üyesi olmasına rağmen uyum içerisinde çalışıyoruz. Çamyuva Belediye meclisinde olumsuz bir durum oluşmadı. Bunun içi de çok mutluyum. Uyum içinde çalışmaktayız. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.