BU OTEL, TİTANİC OTELLERİNİN GÖZBEBĞİ OLACAK

Yeni otelini ‘yedi yıldızlı’ olarak tanımlayan AYG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, “Devasa bir otel olacak. Uzman bir ekiple birlikte çalıştık. 12 ay boyunca hizmet vereceğiz. 17 toplantı salonu ve 875 odalı otelde 1200 kişiyi istihdam edeceğiz. Bu otel grubun gözbebeği olacak. Çok başarılı bir yatırım yaptığımızı düşünüyorum. Titanic otellerini dünya markası yapmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

YATIRIMA DEVAM...

Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, gelecek dönemde de yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, şöyle konuştu: “Titanic De Luxe Belek’i açtıktan sonra Berlin’de devam eden iki otel inşaatımızın açılışını da 2014’te yapmayı planlıyoruz. Doğru fizibilite ile çalışmasını yaptıktan sonra doğru yerde, doğru projeyi yapmaya hazır bir grubuz. Kendimizden mutfağımızla söz ettirmek istiyoruz. Zaten bizin ön plana çıktığımız nokta da bu. Kendim de gastronomi konusunda eğitimler aldım ve bu konuda çok titiz davranıyorum.”

FRANCHISE İLE 2 BİN OTEL...

Mehmet Aygün, gerekirse franchise sistemini de devreye sokarak 2 binden fazla otel açacaklarını belirtti. Aygün, “Neden başka firmalar gibi bir Türk firmasının da dünya çapında 2 binden fazla oteli olmasın. Gerekirse franchise sistemini de devreye sokarak Titanic olarak bunu yapmaya kararlıyız. Nerede potansiyel görürsek orada otelimizi açacağız. Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarına da girebiliriz. Yine Türkiye’deki otel yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Şu anda Afyon bölgesinde bir araştırma içerisindeyiz. Bölgede sağlık turizmine yönelik bir otel yapmak istiyoruz” dedi.

Dev spa merkezi...

Titaqnic De Luxe Belek otelinden bahseden Mehmet Aygün, otelin çok büyük olacağını ve alanların da buna göre dizayn edildiğini söyledi. Aygün, “Yaklaşık 13 bin metrekarelik alanda Spa ve Wellness merkezlerinin yer aldığı otelde kapalı havuz, cilt güzellik merkezleri, tuzlu su havuzu ve masaj alanları bulunuyor.  Su alanı olarak yaklaşık 20 bin metrekarelik bir bölüme sahip olan devasa büyüklükteki yüzme havuzu olacak”dedi.

Üniversite kuracak...

Turizm sektöründe kalifiye eleman sıkıntısı olduğunu dile getiren Mehmet Aygün, bu konuyu bir üniversite kurarak aşacaklarını söyledi. Aygün, şöyle devam etti: “Turizm sektörü için eğitim çok önemli. Bu alanda yeni üniversiteler açılması, iyi personel ve yöneticiler yetiştirilmesi lazım. Şu anda sektörde kalifiye eleman sıkıntısı yaşanıyor. Bu sektörün önü çok açık. Yakın bir zamanda turizme yönelik üniversite kuracağız.” ( Kaynak:Hürriyet