BÖSL: TÜRKİYE SÜRECİ İYİ ATLATTI

BÖSL: TÜRKİYE SÜRECİ İYİ ATLATTI
Kriz ortamında seyahat acentelerini rolü tartışılıyor.

Almanya’daki seyahat acenteleri zinciri QualityTravel Aliance (QTA) ve RTK Grubu’nun Başkanı Thomas Bösl, Antalya Belek’teki Gloria Verde Resort Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada seyahat acentelerinin kriz ortamlarında öneminin daha da arttığnı belirterek “Seyahat acentelerinin yanında olun” dedi.
 
Bösl, “Türkiye Almanya’da ne durumda?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Almanya’da İspanya ve Türkiye çok önemli birer tatil destinasyonudur. Türkiye ile ilgili satışlarımızda yüzde 5 artış var. Almanya’da güven çok önemli o yüzden Almanlar online ve call center’dan tatil almak yerine yüzyüye görüştükleri bir acente yetkilisinde tatil almayı tercih ediyor.
 
"Tur operaetörleri değil acentelerin yanında olun"
 
İstanbul’daki olaylar sırasında birçok soru ile karşılaştıklarını söyleyen Thomas Bösl, şunları söyledi:
“Bu süreçte Bakanlık yetkililerinin Alman yetkililerin yanında olması önemliydi. Ancak önemli olan tur operatörlerinin değil seyahat acentalarının yanında olması gerekiyordu. Benim buradan tavsiyem şudur. Bu tür durumlarda asıl tatil satışını satışı yapan seyahat acentesi ve yetkilisinin yanında olmak daha fazla yarar getirecektir. GTI iflasında da acenta yetkilileri yalnız bırakıldı. sonunda Türkiye’nin bu süreci iyi atlattı. Türkiye’de bir sorun yok.''