BİROL AKMAN:'REKORA DOĞRU GİDİYORUZ'

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi ve İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi, Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, 2022 turizm gelirlerinde rekora doğru yaklaşıldığını ifade etti.

BİROL AKMAN:'REKORA DOĞRU GİDİYORUZ'

Yoğun tanıtım kampanyalarının sonucunu aldıklarını dile getiren BirolAkman, “42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefi ile sezona başlayıp, hedefimizi Rusya Ukrayna savaşının etkilerine rağmen 47 milyon turist, 37 milyar dolar gelir olarak revise ettik. Çalışmalarımızın karşılığını almak, bu rakamlara ulaşabilmek bizi daha da motive ediyor. Her geçen yıl çok daha iyi olacağımıza inancımız tam” diye konuştu.

Dünyada 200 ülkedeTürkiye’nin tanıtım faaliyetlerinin yürütüldüğünü belirten Akman, etkili pazarlama stratejilerinin yanısıra turizm çeşitlendirme çalışmalarının da çok önemli olduğunun altını çizdi. Türkiye’nin deniz-kum-güneş turizminin yanısıra sağlık, termal, kültür, spor, gastronomi, kışveinançturizmi gibi pekçok alanda turist ağırlama potansiyeline dikkat çeken BirolAkman, “Türkiye kendine has coğrafyası, iklimi, mutfağı, kültürü ve tarihi ile meraklıları için keşfedilmesi gereken bir cennet. Hem vatandaşlarımıza hem de yabancı turistlere Anadolu’nun değerlerini her alanda göstermek ve tanıtmak istiyoruz” dedi.

ATİD Başkanı şunları söyledi:

“Son zamanlarda özellikle Başkentimizi yurt dışındave yurt içinde daha iyi tanıtabilmek için yoğun çaba sarfediyoruz. Bu çabaların sonucunu turist sayılarının artışı ile görüyoruz. Anadolu veBaşkent turizmcileri olarak önümüzdeki günlerin daha iyi olacağına dair inancımız tamdır. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, TGA’ya ve İl Kültür veTurizm Müdürlüğümüze teşekkü rederiz.”