BAŞKAN BAĞLIKAYA'YA ÖNEMLİ GÖREV

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Seyahat Acenteleri ve Rehberler Meclisi TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Davut Çetin başkanlığında, Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yoluyla toplandı.​

BAŞKAN BAĞLIKAYA'YA ÖNEMLİ GÖREV

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Davut Çetin yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı.

Çetin ayrıca, TOBB çatısı altında yeniden faaliyetlerine başlayacak olan Seyahat Acenteleri Meclis Üyelerine Meclisin dinamik yapısını korumaları gerektiğini dile getirdi.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya oybirliğiyle  başkanlığa, Ark Turizm Genel Müdürü Ali Rıza Koç ise oybirliğiyle Başkan Yardımcılığına seçildi.
Toplantının ikinci gündem maddesinde TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ahmet Saygın Baban Sektör Meclislerinin yapısı, faaliyetleri ve üyelerden beklentiler konusunda bir sunum gerçekleştirdi.