BAŞARAN ULUSOY: DOĞRUYU BİLİYORLAR, YANLIŞI ANLATIYORLAR!

BAŞARAN ULUSOY: DOĞRUYU BİLİYORLAR, YANLIŞI ANLATIYORLAR!
Hilton Convention Center’da gerçekleşen davete yaklaşık 1.200 kişi katıldı. Adeta gövde gösterisi özelliği taşıyan buluşmada, başkanlık için yarışan diğer iki aday Emin Çakmak ve Firuz Bağlıkaya’ya sert göndermelerde bulunan Ulusoy, “Şahsımla ilgili zarar verici iddiaları bir yere kadar hoş görebilirim, ancak TÜRSAB’ın itibarına zarar verilmesini hoş görmem mümkün değildir..” dedi.

DEDİLER Kİ, DİYORUZ Kİ…

Salona, “Güzeller içinden bir seni sevdim. Kalbimi sana, bir sana verdim…” şarkısının oldukça coşkulu effectleri ile giren Ulusoy, katılan konuklara içeriğinde Firuz Bağlıkaya ve Emin Çakmak’ın TÜRSAB’a yönelik eleştirileri ve vaatlerine yanıtların bulunduğu, ‘Dediler ki… Diyoruz ki…’ başlıklı bir faaliyet raporu dağıtıldı. TÜRSAB’daki aktif acente sayısı, yeni TÜRSAB binası, Bakanlığa araba tahsisi gibi gazeteler düşerek tartışma yaratan birçok konuya dair belge ve kayıtların yer aldığı kitap katılımcılar tarafından dikkatle incelendi…

İÇ MESELERİMİZ ÇARPITALARAK GAZETELERE DÜŞT܅

Son günlerde ortamın çok gerildiğini, iç meselelerin çarpıtılarak basın üzerinden tartışma ortamına sürüklenmesinin doğru olmadığını dile getiren Başaran Ulusoy, “Bu arkadaşlar maaslesef TÜRSAB’a zarar veriyorlar. Başaran Ulusoy’a sahip çıkmayabilirsiniz. Ama TÜRSAB’a sahip çıkmak zorundasınız…” dedi.

DOĞRUYU BİLİYORLAR, YANLIŞ ANLATIYORLAR…

TÜRSAB ile ilgili yapılanları en doğru şekilde bilmelerine rağmen özellikle yanlış anlatma yolunu tercih edenlere bir çift sözüm var diyen Ulusoy, Biz 30 kişiyi bir araya getiremiyorduk. Lütfü Kırdar’ı kurmak için 60 bin lira bulamaz durumdayken nerelere geldik. Firuz Bağlıkaya’nın bizzat imzası bulunan, devlet tavsiyesi ile kurduğumuz şirketler de bizim başımıza kaldı. Benim terbiyem bu arkadaşlara ‘yalan söylüyorsunuz’ demeye izin vermiyor. Bilmiyorsan öğren, araştır, ikna olmuyorsan bildiğini yap. Onlara genel kurulda tek sorum olacak: Bakanlığa, YSK’ya TÜRSAB’ı kaç kere şikayet etti bu arkadaşlar? Eğer doğru cevap verirlerse ben geçip kenarda oturacağım.’’ dedi… ( Kaynak: Tourmag )