BAKAN AVCI:2017 TURİZMİ ESKİSİNDEN DAHA PARLAK BİR TABLO ÇİZECEK!

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen "Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı 2016"ya katıldı.

Toplantıya Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve turizm temsilcileri katıldı. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Avcı, iki gündür Antalya’da verimli etkinliklere katıldığını söyledi. Dün akşam katıldığı 17. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin coşkulu bir izleyici profili ile açıldığını hatırlatan Avcı, “Bu tür etkinlikler sadece sanatsal etkinlik olarak değil, aynı zamanda ülkemizin doğru tanıtımına da katkıda bulunan yararlı etkinliklerdir. Uluslararası Piyano Festivali de her şeye rağmen Türkiye’nin teröre boyun eğmediğini, rutinlerini ve etkinliklerini planladığı şekilde sürdürdüğünü bütün dünyaya müzik üzerinden mesaj vererek gösteren bir etkinlik oldu” dedi.

Turizmde 2017 planları

Antalya’da üçüncü defa turizm temsilcileriyle bir araya geldiklerini belirten Bakan Avcı, “Bugün de hem daha önceki toplantılarımızda dile getirilen taleplerin, değerlendirmelerin, önerilerin bugün ne durumda olduğunu, bunlardan hangilerinin ne kadar gerçekleştiğini, hangilerinin ne kadar gerçekleşmediğini, gerçekleşenlerin daha ileriye taşınması için neler yapılması gerektiğini konuşma fırsatımız oldu. 2016’da özellikle turizm alanında ciddi sıkıntılar yaşadık. Bunun nedenleri üzerine daha önceki danışma toplantılarımızda konuşmuştuk. Bugün daha somut veriler üzerinden 2016’da yaşanan sıkıntının yapısal konjonktürel nedenlerini, yapısal nedenlerini, gelecekte yine benzer sıkıntılara yol açmaması için ne tür değişiklikler yapılması gerektiğini, konjonktürel olarak da 2017 için neleri yapmamız, neleri yapmamız gerektiği konusunda sektör temsilcisi arkadaşlarımızın görüşlerini, önerilerini aldık. İnşallah 2017 turizm sektörünün başka alanlarda olduğu gibi tekrar eskisinden de iyi duruma geleceği yılların başlangıç yılı olacak diye ümit ediyorum. Bunun için hem içeride hem dışarıda, hem ürün çeşitlendirmesi, pazar çeşitlendirmesiyle bunlara yönelik farklı iletişim stratejileri ile mesafe alacağımızı görüyoruz, hissediyoruz, biliyoruz. Ben sektör temsilcisi arkadaşlarımıza çok iyi çalışılmış önerilerle geldikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"2017 parlak tablo çizecek"

Kültürel faaliyetlerin 2017 yılında Antalya’dan başlayıp tüm ülkede etkisini göstereceklerini kaydeden Bakan Nabi Avcı, “2017’de Antalya’dan başlayarak turizmin de kültürel faaliyetlerin de hem bu bölgede hem de Türkiye genelinde eskisinden daha parlak bir tablo çizeceğini müjdeleyebilirim. Türkiye son 1 yıl içinde büyük badireler atlattı. Buna rağmen çok şükür Türkiye dimdik ayakta. Sektörümüz heyecanını kaybetmemiş durumda. Bundan sonra ne yapabiliriz diye kolları sıvamış vaziyette. Hepimiz gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllar daha iyi olacak. medyanın da bu alanda yapacağı katkıların büyük önemi var” dedi. ( Kaynak.Tourismtoday )