Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Mellado, ATSO Başkanı Özgen'i ziyaret etti.

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Mellado, ATSO Başkanı Özgen'i ziyaret etti.

ATSO Başkanı Kemal Özgen, Türkiye’nin AB’ye üyeliğine işadamları olarak tam destek verdiklerini söyledi. Özgen, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu’na bağlı olarak 1998 yılında bu yana ATSO bünyesinde faaliyet gösteren Antalya AB Bilgi Bürosu’nun bu süreçte bilgilendirme faaliyetlerini aktif olarak sürdürdüğünü ve ilerleyen dönemlerde sektörlere yönelik farklı aktivitelerle hizmetlerini sürdüreceklerini kaydetti.

AB Bilgi Büroları Ağı Semineri

Öte yandan Türkiye’de 13 ilde faaliyet gösteren AB Bilgi Bürolarının koordinatörleri 25-26 Ekim tarihlerinde Talya Otel’de düzenlenen “AB Bilgi Büroları Ağı Semineri”nde bir araya geldi.
Seminerin ilk günü Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Hakan Gürhan, AB Bilgi Bürosu Koordinatörlerine bilgi ağı stratejisi geliştirmeye yönelik bir eğitim verdi. Cuma günü ise Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu’ndan Müsteşar ve Siyasi İşler Bölüm Başkanı Diego Mellado ve AB Bilgi Bürolarının bağlı bulunduğu 13 Ticaret ve Sanayi Odasının Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Sekreterlerinin katılımı ile koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Müsteşar Mellado’nun başkanlığında özel bir oturumda bir araya gelen Oda Başkanları ve Genel Sekreterler, AB Bilgi Büroları Ağı’nın gelecek stratejileri üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Seminerin ikinci oturumunda ise Avrupa Parlamentosu Enformasyon Ofisi Direktörü Andre de Munter, Avrupa Parlamentosu ile Ağ Çalışmalarının Gelişimi konulu bir konuşma yaptı.