ARAS HOLDİNG 2.FUTBOL TURNUVASI SONUÇLANDI

ARAS HOLDİNG 2.FUTBOL TURNUVASI SONUÇLANDI
İlki geçen yıl gerçekleşen Aras Holding Futbol Turnuvası’nın ikincisi 1 Ağustos 2009 akşamı yapılan final maçından sonra kupa töreniyle sona erdi. Aras Holding çalışanlarının katıldığı törende İcra Kurulu Başkanı Ziya Gündüz, birincilik kupasını Aras Cargo Marmara Transfer Merkezi takımına verdi. Turnuvada,  Boğaziçi Bölge ikinci takım, Filo Avrupa Bölge ise üçüncü takım seçildi. Gol kralı ise Marmara Transfer Merkezi Müdürlüğü’nden Selahattin Aydoğdu oldu. En centilmen takım unvanını ise Aras Cargo Orhanlı almaya hak kazandı.

Aras Holding bünyesinde faaliyette bulunan şirket çalışanları arasında Haziran-Temmuz 2009 tarihleri arasında devam eden futbol turnuvasının amacı hem çalışanları yoğun ve stresli iş ortamından uzaklaştırmak, hem de çalışanların birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak, eğlenerek birbirleriyle yarıştırmak ve motivasyonlarını artırmaktı.

Turnuva kapsamında Aras Cargo Genel Müdürlük, İstanbul Bölge ve Transfer Müdürlükleri, Fillo Genel Müdürlük ve Fillo Bölge Müdürlükleri kendi takımlarını oluşturdu. Holding çalışanlarından yedi kişilik Turnuva Komitesi kuruldu. Turnuva boyunca 15 takım arasında 23 maç yapıldı. Turnuva dörtlü grup düzeniyle puan usulü gerçekleşti. Gruplardaki ilk iki takım bir üst tura çıktı. Çeyrek finale çıkan sekiz takımın maçlarından sonra yarı finale çıkan dört takım belirlendi. Maçlar esnasında dışarıdan profesyonel hakem desteği alındı.