ANTALYA TELEVİZYON ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Gecenin açılış konuşmasını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın yaptı. Konuşmasına geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Meral Okay ve Ekrem Bora’yı anarak başlayan Başkan Akaydın son dönemde Türk TV dizilerinin uluslararası alanda kazandığı başarılara dikkat çekti ve katılımcılara teşekkür etti.
 
Gecede “Onur Ödülü” alan Orhan Boran sağlık nedenleriyle katılamadığı törene telefonla katıldı. Boran mutluluğunu belirterek, “10 yıldır radyo ve televizyondan uzağım; buna rağmen bu teveccühü göstererek beni onurlandırdınız” dedi. Beyazıt Öztürk, Boran’ın ödülünü kendisine iletmek üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın elinden aldı.
 
Yine “Onur Ödülü”ne layık görülen Umur Bugay konuşmasına Antalya Büyükşehir Belediyesi, AKSAV ve jüriye teşekkür ederek başladı ve “14 yıl boyunca tüm sinema ve tiyatro emekçileri “Bizimkiler” için çok büyük emek verdi” diyerek tek artık hayatta olmayan “Bizimkiler” dizisi oyuncularını andı.
 
Gecede En İyi Drama Dizisi ödülünü “Hayat Devam Ediyor” kazandı. Erdal Beşikçioğlu En İyi Drama Erkek Oyuncu seçilirken, Ayça Bingöl de En İyi Drama Kadın oyuncu ödülünü aldı. En İyi Dönem Dizisi Muhteşem Yüzyıl seçilirken, En İyi Dizi Senaryo ödülünü de Muhteşem Yüzyıl dizisinin senaryosu ile Meral Okay aldı. Meral Okay adına ödülü alan dizinin yapımcısı Timur Savcı gözyaşları içinde Okay’a itfahen  “Meral Abla sensiz eksiğiz; en güzelini yapacağız, bu ödülü almaktan dolayı üzüntü duyuyorum. Ama onur duyuyorum” dedi.  En İyi Dizi Yönetmen ödülünü ise Hayat Devam Ediyor dizisi ile Yıldız Hülya Bilban’a gitti. Çocuk gelinlerin dramını sergileyen “Hayat Devam Ediyor” dizisi ile de Mahsun Kırmızıgül Toplumsal Sorumluluk Ödülü’ne layık görüldü…

Gecenin Resimleri: http://www.facebook.com/pages/TURIZM-DOSYASI/133584029986093