ALANYA İNGİLTERE WTM'DE TANITIM VE İMAJ ÇALIŞMASI YAPTI

ALANYA İNGİLTERE WTM'DE TANITIM VE İMAJ ÇALIŞMASI YAPTI
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) fuar tanıtımlarına İngiltere’nin Başkenti Londra’da düzenlenen World Travel Market (WTM) Turizm Fuarı ile başladı. Bu yıl 36’ncısı düzenlenen WTM’ye Arap Yarımadası, Latin Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’dan 50 binden fazla turizmci, bakanlık düzeyinde turizm yetkilileri ve uluslararası basın kuruluşu yetkilileri katıldı.

“ANKARA OLAYI ETKİLEDİ”

Dünyanın önde gelen turizm ve seyahat şirketlerinin boy gösterdiği fuarda Alanya’yı ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen temsil etti. Birgen, fuarda yaptığı görüşmelerin ışığında şunları kaydetti: Zor bir yılın ardından geçen yılın rezervasyon rakamları genel anlamda tutturulmuş durumda. Thomas Cook’ta Türkiye için İngiliz pazarı ekside kalmış. Fakat İngilizlerin İspanya başta olmak üzere dünya pazarındaki artışı ise yüzde 10 oranında seyrediyor. Öncesinde normal seyreden İngiltere rezervasyonları Ankara olayından sonra bir hafta tamamen kesilmiş. Toparlanmaya başlayan bu pazarda Thomas Cook geçen yıla göre eksi yüzde 17, TUI de eksi 30’larda. En büyük kayıplar sırasıyla Bodrum, Antalya, Dalaman şeklinde.

“JET2 UÇAK ARTTIRDI”

Jet2 ise tam tersine haftalık 8 uçak sayısını 9’a çıkartıyor. Gazipaşa-Alanya Havalimanı için ise herhangi bir planlamaları yok. Sonuç olarak Rusların durumu ve Hollanda fuarındaki gelişmeler takibiyle ocak-şubat aylarında İngiliz pazarının toparlanması bekleniyor. Fuarlarda ziyaret ettiğimiz önemli tur operatörleri temsilcilerine ülkemizin oldukça güvenli bir yer olduğunu ve özellikle turistlerin ve yerleşik yabancıların huzur içinde yaşadığını çeşitli görsellerle ve anlatarak ifade ediyoruz.

“İNGİLİZ MEDYASINDAN DESTEK VAR”

ALTAV olarak yıl içinde Alanya’ya davet ettiğimiz yabancı basın mensupları yazdıkları haber ve makaleler dışında aktif olarak bizlere destek sağlıyorlar. ALTAV olarak bir yandan yabancı basın mensuplarını Alanya’da ağırlamaya devam ederken diğer yandan mart ayına kadar 25 dünya fuarında daha boy göstereceğiz.