AKTOB, Yılların Turizmcilerini Buluşturdu

Sonuçta,  gün olarak 16 Nisan ve otel dışında da bir yer tercih edildiğinden
7 Mehmet Restoranı’nda buluşmaya karar verildi. Bana göre, restoran da bilerek seçilir. Kuruluşundan (1938) bu güne, yaşayan eski babadan oğula hizmet ve lezzetli yemek geleneğini sürdüren iyi bir restoran.

Toplantıya gittiğimizde, Başkan Çorabatır’dan AKTOB’a hizmeti etmiş, kurucu, yönetim kurulu üyeleri ve diğer dostlar olmak üzere 40-45 kişinin davet edildiğini öğrendik. Tabii, çok ilginç gelişmelere de tanık olduk. Örneğin, önceki dönemlerde yönetim kurulu üyesi olarak hizmet veren Sefa Gürman’ın artık turizm dışında bir işle uğraştığını ve yemeğe katılmak için sabah taa Ankara’dan gelip akşam döndüğünü duyduk. Buluşma yemeğine bazı yönetim kurulu üyeleri, eski başkan yurtdışında olduğunda katılamadı. Çorabatır bunları dile getirdi.

Doğrusunu isterseniz ben toplantıya Resort’un Antalya Temsilcisi Erol Karabulut’un geleceğini sanıyordum. Sururi başkana “ Erol gelmedi !” diye sorduğumda yanıtı şöyle oldu:
“Bu buluşmanın bir reklam gibi algılanmasını istemediğimizden gazeteci çağırmak istemedik.”
Ben de bunun haber değeri olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’de böyle güzel olaylar pek sık yaşanmıyor “diyerek Erol’u aradım, ama ulaşamadım. Bunun üzerine Anadolu Ajansı’ndan Emin Demir’i arayıp gelmesi için rica ettim. Demir, kısa süreliğine de olsa uğrayıp geçirdiğimiz hoşca zamana tanık oldu. Yemek sonrası restoranın terasına çıkıp, yıllara meydan okuyan turizmcilerin buluşmasını bir fotoğraf karesinde ölümsüzleştirdik.

Bence birbirinden önemli turizmcilerin bir yemekte buluşturulması fikri güzeldi. Başkan yemek boyunca sohbeti benim yönetmemi istedi. Ben de yemekte bulunan herkesten Antalya’nın turizm ve otelcilikte hangi aşamaları katederek bugüne geldiğini kendi deneyimlerinden anlatmalarını istedim. İlk sözü, Antalya’nın ilk tesisi Motel Antalya’nın sahibi ve AKTOB kurucusu  Ercan Evren’e verdim. Söz alanların hepsi söze, buluşma projesini ortaya koyanların bu kadirşinas davranışa teşekkür ederek başladı. Sururi Başkan’nın duyarlılığını dile getirdiler.