'DÜNYANIN DENİZ KIYISINDAKİ EN İYİ OTELİ' ÖDÜLÜNÜ ALDI

'DÜNYANIN DENİZ KIYISINDAKİ EN İYİ OTELİ' ÖDÜLÜNÜ ALDI
32 yıldır Avrupa ve Akdeniz ülkelerindeki Lüks Otel, Lüks Spa Otel, Lüks Boutique Otel, Düğün ve Event Oteli gibi farklı kategorilerde en iyileri belirlemek için düzenlenen “Condé Nast Johansens Mükemmellik Ödülleri” geçtiğimiz günlerde Londra düzenlenen bir törenle sahiplerine dağıtıldı. Çengelköy’de, boğazın kıyısında yer alan 24 odalı butik otel SUMAHAN, “Deniz Kıyısındaki En İyi Otel” unvanını kazandı.

Her yıl sıkı denetimlerle belirlenen; turizm profesyonelleri, otelde konaklayan misafirler, gazeteciler ve seyahat yazarlarının değerlendirmeleri sonucu verilen “Mükemmellik Ödülleri” tüm dünyada standartları belirleyip, öncülük ve rehberlik etmesi adına veriliyor.
“Condé Nast Johansens Mükemmellik Ödülleri” ile ilgili SUMAHAN Hotel’in Genel Müdürü Tuba Tekeli; “SUMAHAN olarak, bu çok değerli ödülü almaktan çok mutluyuz. Kuruluşumuzdan bu yana geçen zamanda, Boğaz’ın tamamına hakim manzaramız, geçmişle bugünü ahenkle harmanlayan mimarimiz, her zaman en iyiyi sunmaya adanmış hizmet anlayışımızla yerli ve yabancı tüm konukların ilgisini çekiyoruz. Turizm sektörünün paydaşları tarafından takdir edilmek de emeklerimizin boşa gitmediğinin göstergesi. Bu vasıtayla SUMAHAN olarak dünya basınında bir Türk otelinin; bir İstanbul otelinin yer almasına katkıda bulunduğumuz için de hepimiz çok gururluyuz” dedi.

SUMAHAN’ı Tanımak

Deniz Kıyısındaki En Mükemmel Otel Seçilen SUMAHAN, 19. yüzyılın ortalarında rakı yapımında kullanılan katkısız ispirto ‘suma’ üretimi için inşa edilen binada, İstanbul’un en otantik semtlerinden Çengelköy’de yer alıyor. Butler ailesinin sahip olduğu, nesillerdir ata yadigarı olarak büyük bir özenle korunan SUMAHAN, aslına uygun olarak restore edilirken, orijinal taş duvarları korundu. İsimlerini Kuzguncuk, Kanlıca, Vaniköy, Çubuklu, Kandilli gibi Boğaz semtlerinden alan 24 odasının tamamı İstanbul’un büyüleyici panoramasına hakim olan otel, samimi ortamıyla konuklarına her zaman en iyi servisi vermeyi amaçlıyor. TAPASUMA restoran da otelin içinde özel bir mekan olarak yer alıyor.