2016'NIN EN POPULER TATİL DESTİNASYONLARI

Online seyahat asistanı bavul.com’un Türkiye Ülke Müdürü Mazhar Özsoy, tatil severlere çeşitli avantajlarla tur ve uçak bileti hizmeti sunduklarını belirterek, “2016 turlarımıza gösterilen ilgiden çok memnunuz. Şu anda en çok ilgi gösterilen destinasyonlarımız Fransa, Hollanda, İtalya, Rusya, Karadağ ve Dubai” dedi. Özsoy, bavul.com'un en çok aranan turlarını şöyle sıraladı:

Fransa, Hollanda: Benelux-Paris turu, 27 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında. Turun ilk durağı Brüksel. Burada panoramik şehir turu ve isteyenler için ayrıca Lüksemburg & Remich & Shengen turu var. Brüksel sonrası, ver elini Paris…  Eyfel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Parfüm Müzesi ile Napolyon’un mezarı görülmeye değer yerlerden.

İsteyenler için ekstra Paris ikonları, Seine Nehri ve Disneyland turu da var. Paris sonrası, goblenleriyle ünlü şirin Ortaçağ kenti Brugge’e hareket ediliyor. Buradan Rotterdam’a, ardından da Amsterdam’a geçiliyor. Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı ve Kırmızı Fener Sokağı buradaki güzellikler arasında öne çıkıyor. Tur, 399 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışta.

İtalya: “Baştanbaşa mega İtalya turu”, sizi İtalya’nın tüm güzelliklerini keşfetmeye davet ediyor. 9 Ocak’ta başlayan tur, 7 gece sürüyor. İlk gün, Slovenya’nın başkenti Ljubljana’dan başlıyor ve Avrupa’nın en güzel 10 köyü listesine girmiş Bled kasabasındaki Bled Gölü’ne yapılan geziyle sürüyor.  Sonra sırasıyla Venedik, Floransa, Roma ve Napoli’nin tüm güzellikleri sizi bekliyor. Venedik şehir turunda San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Roma’daki şehir turunda ise Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri ve Aşk Çeşmesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Ekstra düzenlenen Verona&Garda&Sirmione turu ya da Toscana turu da diğer alternatifler. Tur, 399 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışta.

Karadağ: Budva turu için 28 Temmuz’da yola çıkılıyor. 4 günlük bu turda, Karadağ’ın muhteşem sahil şehri Budva’ya giderken, büyüleyici Sveti Stefan Adası panoramik olarak tepeden izleniyor. 15. yy’da surlarla korunan Ada,  1950’lere kadar balıkçı kasabasıymış. Sveti Stefan Adası, bir zamanlar Sophia Loren, Marilyn Monroe ve Elizabeth Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuş. Budva'da muhteşem sahiller ve çok renkli bir gece hayatı sizi bekliyor. İsterseniz, ekstra düzenlenen Dubrovnik turuna da katılabilirsiniz. Dubrovnik, Hırvatistan'ın Adriyatik sahilinde Ortaçağ’dan kalma tarihi eserleriyle ünlü çok büyüleyici bir şehir. Tur, 449 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışta.

Rusya: St. Petersburg-Moskova turu, 19 Ocak ile 29 Mart tarihleri arasında düzenleniyor. 6 günlük bu tur için kendinize en uygun tarih aralığını belirleyebilirsiniz. St. Petersburg şehir turunda Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı ve Saray Meydanı görülecek yerler arasında. Ekstra düzenlenen Hermitage Sarayı ve Müzesi turu da çok ilgi çekici. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barındıran müze, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeniyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş. St. Petersburg’un ardından Moskova’ya geçiliyor.

Buradaki şehir turunda Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bolshoy Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı panoramik olarak görülecek yerler arasında. Ekstra düzenlenen bir turla Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Kremlin’i gezilebilir, ayrıca Nazım Hikmet’in mezarını da ziyaret edebilirsiniz. Tur, 449 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışta.

Dubai: 24 ve 30 Ocak tarihlerinde yapılacak 4’er günlük Dubai turu, size farklı bir tatil alternatifi sunuyor. Dubai şehir turunda Emirates Towers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab ve ünlü Jumeirah Plajı’nda fotoğraf molası verebilir, Jumeirah Camii, Sheikh Palace, Dubai’yi iki bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları’nı panoramik olarak görebilirsiniz. İsterseniz deniz, güneş ve kumun tadını çıkarıp doyasıya alışveriş yapabilir, ya da ekstra düzenlenen “akşam yemekli çöl safari” turuna katılabilirsiniz. Bu turda 4x4 ciplerle çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Tur, 849 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışta.