TOLGA ÖZGÜVEN: '45 BİN KİŞİLİK CİDDİ BİR MİSAFİR KAPASİTESİNE ULAŞTIK!'

İbradı'ya 3 km, Antalya’ya yeni yol açılmadan önce 165 km, yeni yolun açılması ile 110 km. ye düşen ve son dönem özellikle kültür turlarının kesişme noktası haline gelen Antalya İline bağlı İbradı İlçesi’nin mahallesi olan Ormana, geçen yılı iyi geçirirken, gelecek yıldan da umutlu.

TOLGA ÖZGÜVEN: '45 BİN KİŞİLİK CİDDİ BİR MİSAFİR KAPASİTESİNE ULAŞTIK!'

Erimna kenti kalıntıları üzerine kurulmuş olan Ormana, İbradı yöresine özgü "düğme ev" mimarisinin görüldüğü bir yerleşim yeri olarak göze çarpıyor. Her yıl binlerce kişi Düğmeli evler başta olmak üzere buradi kültürel özellikleri görmek için buraya akın ediyor.

Toros dağlarında butik turlar düzenleyen Ormana Active'in işletmecisi Tolga Özgüven, son dönem yeni Taşağıl yolunun tamamlanıp hayata geçmesi ile birlikte Antalya’ya olan ulaşımın kısaldığını ve bir saat 15 dakikaya düştüğünü ve bu nedenle de bölgeye olan ilginin daha da arttığını söyledi.

Travel Turkey İzmir Fuarı’nda turizm yazarı Halil Öncü’ye değerlendirmelerde bulunan Tolga Özgüven, “ Ormana olarak eskiye göre artık Antalya merkeze daha yakınız. Yeni Taşağıl yolu ile Ormana’ya bir saat 15 dakikada ulaşım sağlanabiliyor. Bu sene her ne kadar maliyetler artmış olsa da 45 bin kişilik ciddi bir misafir kapasitesine ulaştık. 8 bin 500 konaklama ve geri kalanı da günü birlik turdan oluşuyor. Düğmeli evlerin olduğu noktaya herkesi bekliyoruz. Yani seneye de güzel bir sene bizi bekliyor.”diye konuştu.