DISCOVERY COMMUNICATIONS 8 DALDA EMMY’E ADAY

65. Emmy Ödülleri için adaylar açıklandı.  Discovery Communications 8 dalda ödüle aday gösterilirken, bu adaylıklardan altı tanesi Discovery Channel, biri Discovery Science diğeri ise OWN (Operah Winfrey’s Network) kanallarında yayınlanan programlar için geldi.

Discovery Channel’da yayınlanan “Ölümcül Av” programı ‘En İyi Reality Şov’, ‘En İyi Reality Şov Sinematografisi’ ‘En İyi Reality Şov Kurgusu’ ve gerçeğe dayalı programlar arasında ‘En İyi Müzik’ olmak üzere dört farklı dalda aday gösterildi. Bu, ‘Ölümcül Av’ın’ ‘En İyi Reality Şov’ dalında ikinci Emmy adaylığı. Program, 2006 yılından beri ‘Gerçeğe Dayalı Program’ ve ‘Reality Şov’ dallarında toplam 31 kere ödüle aday gösterildi. Her şeyi riske atarak dünyanın en tehlikeli işi ile uğraşan  yengeç avcılarının  hayatlarını konu alan ‘Ölümcül Av’ bu sene 9. Sezonu ile ekranlara geliyor.

Bu sene popüler yanılgı ve şehir efsanelerini kanıtlama yolunda 10. senelerine giren Discovery Channel’ın ‘Mythbusters’ programı da ‘En İyi Reality Şov’ dalında EMMY’e aday gösterildi. Discovery Channel’ın son EMMY adaylığı ise ‘En İyi Belgesel’/‘Gerçeğe Dayalı Özel Program’ dalında,  kanalın ödüllü aktör/yönetmen Robert Redford ile ortak yapımı olan “Başkanın Tüm Adamlarını Hatırlamak” programı için geldi.  Bu çığır açan belgesel, ikonlaşmış bir Robert Redford yapımı olan  “Başkanın Tüm Adamları” (1976) ve Watergate skandalı konularına farklı bir bakış getiriyor.
 
Discovery Science’ın  en önemli serilerinden biri olan ‘Morgan Freeman ile Evrenin Sırları’ ise ‘En İyi Belgesel’/‘Gerçeğe Dayalı Dizi’ dalında aday gösterildi. Bu sene dördüncü sezonu yayınlanmakta olan ‘Morgan Freeman ile Evrenin Sırları’ programının bu ilk Emmy adaylığı.
 
Şu an 3. sezonu yayınlanmakta olan OWN kanalının popüler serisi ‘Oprah’s Master Class’ ise ‘En İyi Bilgisel Seri’ / ‘Özel Program’, dalında aday gösterildi. Dizi Oprah Winfrey tarafından seçilen modern dünyanın ustalarının zaferlerini ve kalp kırıklarını konu alıyor. Aday gösterilen sezon, Tom Brokaw, Alicia Keys, Cindy Crawford ve Stevie Nicks gibi isimleri ağırlıyor.

65. Emmy Ödülleri, 22 Eylül Pazar gecesi Los Angeles’da bulunan Nokia Theather’da sahiplerini bulacak.