RUSYA’DA SON DURUM NE?

Turizmdatabank’ın Rusya siyasi gündeminden derlediği bilgilere göre, Türkiye’ye yönelik charterlerin serbest kalması, Rusya-Türkiye uçuşlarına yeniden izin vermesi, başkan Putin ve hükümetin son onayına kaldı.

Rusya: Türkiye charter kararı “prematüre”

Ancak Türkiye için kesin kararın verileceği tarihin hala belirsiz olduğu vurgulanıyor. Rusya ulaştırma bakanlığı ve Bakan Maxim Sokolov, Türkiye’ye charter uçuşlarının yeniden başlaması için gereken son raporları tamamlayarak hükümete göndermesinin ardından olası uçuş başlangıcı için “Premature” (olgunlaşma öncesinde-ham) aşamada olduğunu belirtti.

Ve Mısır....Mısır, Rus denetiminde 4-0 öne geçiyor

Öte yandan Rusya’dan charter uçuşlarına kapalı diğer ülke olan Mısır’ın Rusya’dan turist alabilmek için geçirdiği güvenlik denetimlerinden başı dönmüş durumda.

Ruslar, Mısır’ı 4. kez denetleyecek

2015 yılında Mısır’dan kalkan ve turist taşıyan Rus uçağının terör saldırısı ile düşürülmesinden sonra Ruslar tarafından 3 kez güvenlik denetimi geçiren Mısır, dördüncü denetime hazırlanıyor.

Eylül’de gel…

Rusya’dan Mısır’a olan uçuşların serbest kalması için; Kasım 2015, Ocak ve Nisan 2016 tarihlerinde 3 kez sıkı güvenlik denetiminde geçen Mısır, Rusya’nın son isteklerinin de kabul ederek dördüncü denetime de onay verdi. Olası denetimin Eylül’de yapılması öngörülüyor.

Mısır turizmine 17 soruluk sınav

Kahire, Şarm El Seyh ve Hurghada havalimanlarına yaptıkları son denetimde Ruslar, Mısır’da düzeltilmesi gereken 17 başlığı yeniden gözden geçirecek. Bu başlıklar havalimanlarında A’dan Z’ye neredeyse her şeyi kapsıyor.