WMF İKİ YAKA BİR MUTFAK HİLTON DALAMAN’DA

Dünyadan ve Türkiye'den farklı mutfakları özel etkinlikler ile misafirlerinin ayağına getiren Hilton Dalaman, bu kez Türk ve Yunan mutfağını ele aldı

WMF İKİ YAKA BİR MUTFAK HİLTON DALAMAN’DA

WMF sponsorluğunda gerçekleştirilen ve  “İki Yaka Bir Mutfak” ismi verilen gastronomi ile müziği birleştiren etkinlikte Türk ve Yunan şefler birlikte leziz yemekler hazırladı.

Misafirler Hilton Dalaman mutfak ekibinin hazırladığı yemeklerini yerken iki mutfağın geçmişini ve kültürünü Yunanlı Şef Zarifis Theologos ve Oğul Türkkan’ın konuk olduğu bir sohbetle ustalarından dinlediler. Ardından Buziki Niko&Yağmur sahne alarak geceye eşlik etti. Gecenin en özel konuğu ise iki yakada da gönüllerde taht kuran Fedon oldu. Fedon misafirlere enfes bir müzik ziyafeti çekti. Gece boyunca sahne alan Fedon, eşsiz performansı ile izleyicileri büyüledi.Etkinliğe katılan misafirler arasında Kadir İnanır, Serdar – Pınar Hotiç, Başar Sarıkaya, Billur Saatçi, Burçin Ünaldı, Sezin Güleryüz gibi cemiyet hayatından ünlü isimler yer aldı.

Bir tatili unutulmaz kılan bize kattığı deneyimler diyen Hilton Dalaman Sarıgerme Genel Müdürü Tunç Batum, “değişen seyahat trendlerine baktığımızda yeni lezzetler keşfetmek için gastronomi turlarına katılmak, sevdiğiniz müziğin izinde ilerlemek gibi deneyim odaklı tatillerin öne çıktığını görüyoruz. Biz de misafirlerimize bisiklet, surf, seakayak gibi farklı spor etkinliklerinin yanı sıra hem gastronomi hem de müzik konularında onların ilgisini çekebilecek farklı organizasyonlar düzenliyoruz. Bu hafta, Ege’nin iki farklı yakasından iki değerli şefin ellerinden benzer lezzetleri hem tattık, hem de düzenlediğimiz workshoplarla inceliklerine, farklılıklarına değindik” dedi.