HEM GELİR HEMDE DOLULUKLARDA HEDEFİ YAKALADI

Masmavi denizi, göz alabildiğine uzanan sahili, gastronomik lezzetleri ve benzersiz spası ile “Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum” yaz sezonunda pek çok ülkeden misafir ağırlamaya devam ediyor.

HEM GELİR HEMDE DOLULUKLARDA HEDEFİ YAKALADI

Pandeminin ardından yükselişe geçen ve dünyanın en gözde lüks destinasyonlarından biri haline gelen Bodrum’da turizm alanında yakalanan başarıda Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum da ağırlama oranları, oda fiyatları, ülkeler bazındaki çeşitliliği ve yiyecek içecek alanındaki rezervasyon ve doluluk oranları ile yerini aldı.

Dünyanın önde gelen lüks destinasyonlarından biri haline gelen Bodrum ve Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum olarak çok başarılı bir sezon geçirmekte olduklarını belirten otelin Genel Müdürü  Mehmet Ferman Doğan; ‘TÜİK tarafından açıklanan verilere göre  Türkiye’nin turizm geliri, 2022 yılının ikinci çeyreğinde 2021’e göre yüzde 190 artarak 8,71 milyar dolar oldu. Turizm gelirinin yüzde 83,8’i yabancı turistlerden elde edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından alınan verilere göre; 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçilerin sayısı, %185,2 artarak 5,7 milyondan 16,3 milyona çıktı. Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum olarak hem gelirlerimizde hem de doluluk oranımızda 2019 yılını geçtik ve hedeflerimizi yakaladık. Bu sezon ülkemiz, Bodrum ve otelimiz açısından turist sayısındaki artışı ve ülkeler bazında çeşitliliği görmekten mutluyuz’ diyor.

Ülkeler bazında ağırladıkları misafirler hakkında da bilgi veren Doğan; “2022 yılı ocak-haziran döneminde, Türkiye’ye en çok turist 2 milyon kişi ile Almanya’dan geldi. Rusya pazarı da 1,45 milyonla ikinci sırada yer aldı. Bizim de ağırladığımız turist misafir sayısı ülkeler bazında büyük çeşitlilik gösterdi, otelimizde en çok Rus misafir ağırladık. Ayrıca Avrupa Kraliyet Aileleri mensupları ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri de otelimizde konakladılar. Bu sezon en dikkat çeken artışlardan biri de Bodrum’un yabancı misafirler tarafından bir düğün destinasyonu olarak tercih edilmesi oldu. Farklı ülkelerden düğünler ağırladık ancak özellikle Hint düğünlerinde büyük bir artış yaşadık. Düğünlerimiz Eylül-Ekim aylarında da devam edecek” dedi.

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum başarılı bir yaz sezonun ardından, iklim değişikliğinin Avrupa’da ve Rusya’da yansımalarını da değerlendirerek kış döneminde de hizmet vermeye devam ediyor. Otel Türk ve yabancı misafirlerine Bodrum’un etkileyici atmosferinin ve eşsiz manzarasının keyfini yaşatmaya devam edecek.