TULUMTAŞ MAĞARASI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Okuduğunuz haber
GEÇEN YIL GİBİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORLAR

ATIK TUTUCU SİSTEMİ 2 AYDA 4,5 TON ATIK TOPLADI

Anasayfa   /    Araştırma - İnceleme    /    GEÇEN YIL GİBİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORLAR

GEÇEN YIL GİBİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORLAR

TÜRSAB Incoming Turizmi İhtisas Başkanlığı tarafından, ilgili alanda faaliyet gösteren seyahat acentalarının envanterini çıkarmak amacıyla hazırlanan anket, 1022 üye seyahat acentanın katılımıyla sonuçlandı.

ARAŞTIRMA - İNCELEME      08 Nisan 2021 - 08:17     0

GEÇEN YIL GİBİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORLAR

TÜRSAB Incoming Turizmi İhtisas Başkanlığı tarafından, ilgili alanda faaliyet gösteren seyahat acentalarının envanterini çıkarmak amacıyla hazırlanan anket, 1022 üye seyahat acentanın katılımıyla sonuçlandı.Anketin sonuçları, ‘Faaliyet alanları, turist getirilen ülkeler, 2019 yılı verileri, toplam ciro rakamları, tercih edilen bölgeler, turistlerin geceleme sayıları, ortalama fiyatlar ve 2021 yılı beklentileri’ başlıkları altında toplandı.

Yüzde 62'sinin faaliyet alanı kültür turu

Üye seyahat acentalarının %62’sinin faaliyet alanları arasında Kültür Turları olduğu belirlendi.  Diğer ağırlıklı faaliyet alanları ise; %30 ile Karayolu Taşımacılığı, %29 ile İç Turizm, %28 ile Havayolu Bilet Satış ve yaklaşık %27 ile Deniz-Kum-Güneş Turizmi olarak belirlendi.

Ankette ayrıca, faaliyet alanı M.I.C.E Turizmi olan acentaların oranı %19 ve Sağlık Turizmi hizmeti verenlerin oranı %17 olarak tespit edildi. Online olarak yapılan satışlar ise %19’luk orana sahip. Spor Turizmi oranı %7 iken Kruvaziyer Turizmi de yaklaşık %5 olarak ifade edildi.

Ağırlıklı olarak Batı Avrupa'dan turist getiriyorlar

Seyahat acentalarının ağırlıklı olarak hangi ülkelerden turist getirdiklerine bakıldığında ilk sırayı %41 oranla Batı Avrupa Ülkeleri (Almanya, Fransa, Hollanda vb.) aldı. Daha sonra %33 oranla Orta Doğu Ülkeleri (İran, İsrail, Ürdün vb.), %24 oranla Kuzey Avrupa Ülkeleri (İngiltere, Danimarka vb.) ve yine yaklaşık %24 oranla BDT Ülkeleri (Rusya, Gürcistan vb.) sıralandı. Aynı zamanda Amerika ve Kanada’dan turist getirenlerin oranı %20,   Asya-Pasifik Ülkelerinden (Çin, Hindistan, Avusturalya vb.) turist getirenlerin oranın ise %18,5 oldu.

2021 yılı 2020 yılıyla benzer olacak

Ankete katılan acentaların 2021 yılı beklentilerine bakıldığında 2020 yılıyla benzer olacağını düşünenlerin oranı %38 ve 2020 yılından daha iyi olacağını bekleyenlerin oranının ise yaklaşık %35.  2020 yılından daha kötü olacağını düşünen acentaların oranı ise yaklaşık %12. Yüzde 15'lik kesim ise hiçbir fikir belirtmedi.

İşte O Anket ve Sonuçları
TÜRSAB INCOMING TURİZMİ İHTİSAS BAŞKANLIĞI ANKET DEĞERLENDİRMESİ

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ