ALİ BİLİR 'ADAYIM!' DEDİ

Geçtiğimiz günlerde TÜRSAB Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Ali Bilir, düzenlediği toplantıyla TÜRSAB Başkan adaylığını ve projelerini açıkladı.

ALİ BİLİR 'ADAYIM!' DEDİ

Bilir, TÜRSAB Başkan yardımcılığı görevinden 6 Eylül 2022 Salı günü istifa etmişti. Ali Bilir toplantıda yaptığı açıklamalarında neden aday olduğunu şöyle açıkladı:

" Son süreçte yaşanılan gelişmeler çözümsüz yaklaşımlar, uzlaşmasız ilkeler ve acentalarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda aday olmam gerekliliği ortaya çıktı. Çünkü benim için yeni bir görev ve sorumluluk almak artık kaçınılmaz bir hale geldi. Son süreçte yaşanılan gelişmeler çözümsüz yaklaşımlar, uzlaşmasız ilkeler ve acentalarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda aday olmam gerekliliği ortaya çıktı. Bundan beş yıl önce mevcut başkanla yola çıktık. 23. Dönem Genel Kurulunda 22. Dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Genel Kurula katılan üyeler tarafından ibra edilmedi. Aklanmadı. Bugün gelinen noktada ise şu fotoğrafı görüyoruz. Mevcut başkanın, 23. ve 24. dönemlerde karşısına aday olarak çıkan 22. Dönem yönetim kurulu üyeleri için “Aklanda gel” aday ol. “TÜRSAB’la yaptığın ticaretin hesabını ver”. “TÜRSAB’ı 150 milyon dolar borç batağına düşürdünüz”. “TÜRSAB’ın her şeyine haciz getirttiniz” dedikleriyle bugün Kasım ayı sonunda yapılacak olan 25. Dönem seçimlerine birlikte girme kararı alıp kol kola girmeleri beş yıl önce Bize Değişim Gerek bize diyenlerin yola çıkış ilkeleri ile ters düşen bir durumun fotoğrafıdır. Bu fotoğraf bize gösteriyor ki sayın başkanın yoldan şaştığının ve ilkelerinden saptığının en büyük kanıtıdır. Şimdi başkanın vermesi gereken cevaplar vardır. Başkanın cevap vermesini, açıklama yapmasını bekliyoruz / istiyoruz / talep ediyoruz. Bugün başkanla birlikte kol kola giren acentalar tarafından aklanmayan eski yöneticilerinde cevap vermesini, açıklama yapmasını bekliyoruz. TÜRSAB üzerinden yaptıkları planların, hesapların neler olduğunu çok iyi biliyoruz. Herkes için açık kapı anlayışıyla birlikteyiz, kucaklaşacağız. Yönetim sürecinin hiçbir aşamasında griye yer olmayacak, her şey şeffaf olacak. Cumhuriyeti’mizin 2. yüzyılında gelişen teknoloji ve yenilikleri dikkate alarak, turizm endüstrisinde hak ettiğimiz konuma ulaşmak için hep birlikte çalışacağız. Turizm endüstrisindeki ekosistemi oluşturan tüm paydaşlar ve bileşenlerle birlikte sıkı ilişkiler kuracağız. Sorumluluğumuzun farkındayız, sorunlarımızın çözümü için karar alıcılarla tüm iletişim kanallarını etkin bir şekilde kullanacağız."

Ali Bilir kimdir?

1972 yılında Giresun'da dünyaya gelen Ali Bilir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni Lisans derecesinde mezun oldu. İşletme dalında MBA yapan Bilir, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik, Siyaset Okulu’nu bitirdi.İş yaşamına Bankacılık sektöründe başlayan Bilir, sırasıyla Osmanlı Bankası, Sümerbank ve Anadolubank'ın çeşitli kademelerinde görev yaptı. 1994–1998 yılları arasında Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASS) Boğaziçi Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.

28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerine girerek Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis üyesi seçildi ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimler için Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olduğundan dolayı Başkan Yardımcılığı görevinden 5 Aralık 2008 tarihinde istifa etti.

Halen bu görevlerini sürdüren Bilir, ayrıca Beykoz Belediyesi Hukuk, Bütçe, Sağlık, Kültür ve Sanat Komisyon üyelikleri yanında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Tarife Komisyonu, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Derneği Başkanlığı, İstanbul Amerikan Futbol Kulübü Fahri Yöneticiliği ve Türkiye Beyzbol, Softbol, Amerikan Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komisyon Danışmanlığı görevlerini yürütüyor.