09Şubat2013, 16:01 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TÜRKİYE UÇUYOR BULUŞMALARI

TÜRKİYE UÇUYOR BULUŞMALARI

Seçim AYDIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1754 kez okunmuştur

Çoğumuzun uçakla tanışmasının nedeni olan Anadolujet, Türk Hava Yolları markasının güvencesi altında 23 Nisan 2008 tarihinde Ankara merkezli olarak uçuşlara başlamıştı. Anadolu TAV Havaalanı (Esenboğa) nın hizmete girmesinden sonra Ankara’nın Anadolu’nun merkezinde 10 milyon yolcuya yaklaşan potansiyelinin güçlenmesi bu oluşum önderliğinde olmuştur. Anadolujet daha geniş halk kitlesinin hava ulaşım hizmetinden yararlanabilmesi amacıyla 18 olan uçak filosunu 2013 de 27’ye çıkartarak devam ettirmeyi hedeflemektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da seferlerine devam eden Anadolujet,  yurtiçine ve yurtdışına seferler düzenliyor.
THY’nın hizmet ve kalitesini yolculara yansıtan işletmecilik anlayışına pek çok uçuşta bizzat tanık olduğum Anadolujet’in, bir turizm yazarı olarak dikkatimi çeken ANADOLUJET MAGAZİN isimli dergisi yol boyunca arkadaşınız olurken, uçuştan sonra da dostlarınıza armağan edebileceğiniz seçkin bir yayındır.
Anadolujet çeşitli yayınları ve reklamlarıyla, uçtuğu kentlerin tanıtımını yaparken o kentlerin turizmine ve ekonomisine de destek sağlıyor.

ANADOLU'DAN MARKA ÇIKARMA HAREKATI

Beşinci hizmet yılında Türk halkından aldığı talep ve istekler doğrultusunda gelişip büyümeye devam eden Anadolujet, Türkiye Uçuyor Buluşmaları ile ilk etapta 30 ilde ortalama 10 bin girişimci ve sanayiciye birebir dokunmaya hazırlanıyor. Bu söyleşilerle Anadolu halkına, Anadolu girişimcisine, sanayicisine güvenleri için teşekkürlerini iletirken, kurumsallaşma ve markalaşma konusunda da deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor.
Anadolujet, Türkiye Uçuyor Buluşmaları kapsamında, uçtuğu kentlerde ekonomiye destek verenlere Türkiye Uçuyor Ödülleri ile teşekkür ediyor.
Türkiye Uçuyor Buluşmaları’nın ilki, faaliyetlerini ''ANADOLU'DAN MARKA ÇIKARMA HAREKATI'' olarak niteleyen FİLADAM AJANS tarafından TOBB, KOSGEB, TİGEM ve Ekonomist Dergisi’nin desteği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi katkıları ile gerçekleştirildi.
Gaziantepli sanayici ve iş dünyasının katılımı ve Şehitkamil Belediyesi ev sahipliğinde; Şehitkamil Kültür Merkezi’nde yapılan toplantı sırasında Anadolu halkı için uzakları yakın etme ilkesini benimseyen Anadolujet’in tam beş yıldır öğrencileri evlerine, KOBİ’leri yeni iş ortaklarına, aileleri birbirlerine, Anadolu’yu Anadolu’ya ve dünyaya en hızlı, güvenilir ve ekonomik şekilde ulaştırdığına değinilirken; Ankara için de yedi milyon yolcu hedefi dile getirildi.
Ankara, yeni üretimler ve dış dünya ile ilişkiler içinde olan Anadolu iş dünyası için dünyaya açılış noktası oluşturmaktadır. Anadolu Kültür ve Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD)  ve Ankara Ticaret Odası’nın katkıları ile düşündüğümüz, ziyaretçi sayısının artırılmasına yönelik oluşumların Başkentimizin kara, demir ve hava ulaşım noktalarının bir düğüm noktası olması hedeflerine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

“TURİSTİN NOT DEFTERİ” NİN İKİNCİ CİLDİ

Ankara Hürriyet’te beş yıldır devam eden TURİSTİN NOT DEFTERİ Köşemizde yer alan yazılarımızın bir bölümünü aynı isimle okurlarımızın, öğrencilerimizin ve turizm dünyamızın yararlanması için kitap haline getirmiştik. İki yüzü geçen yazılarımızın bir bölümü daha Anadolujet’in desteği ile önümüzdeki günlerde kitap olarak yayınlayacak.

Bu vesile ile Hürriyet Ankara başta olmak üzere, Hürriyet Gazetesi ailesine, bize yorumları ile katkıda bulunan okurlarımıza, dostlarımıza ve Anadolujet’e teşekkürlerimi yinelemek istiyorum.


 TURIZM DOSYASI internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları TURIZM DOSYASI Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]