13Ocak2013, 15:38 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ANKARA'NIN YENİDEN KEŞFİ

ANKARA'NIN YENİDEN KEŞFİ

Seçim AYDIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1576 kez okunmuştur

Geçen ay bitirilen Ankara Kültür Envanteri yanında Kurumlardaki yapılanmaların da bu anlamda değiştiğini, kendilerini bu yeniliklere uyumlu hale getirmeye çalıştıklarını görüyoruz. Bununla ilgili gelişmeleri gelecek yazılarımda sizlerle paylaşacağım.

Gelecekte uluslararası firmaların da Ankara’da daha çok temsilcilik açacaklarını ve turizmi doğrudan etkileyen bu oluşumun içinde olacağı beklentisi içindeyim. Ankara iş dünyasının da bu gelişmelere paralel olarak yeni markalar oluşturduğunu görüyorum. Ya da uluslararası markaların başta turizm olmak üzere yeni işletmelerle hizmete girdiğini görüyorum.
Ankara’da hızla gelişen, yeni yılı zengin programlarla karşıla
yan ve yenilik içeren mekanlar da yılbaşı dışında da hizmet vermeye devam ediyorlar. Ankara’da zamanların değerlendirilebileceği sosyal mekanlar pek çok kentte yaygın olarak kullanılan Mini Reklam Kutuları’nı doldurabilecek, özel etkinlikler takvimlerine konu olabilecek sayıya ve tavsiye edilebilecek niteliğe ulaştılar.

SAC’DA PİŞİRİLEN YEMEK KÜLTÜRÜ

Bunlardan biri de Çukurambar semtinde açılan yeni ve değişik bir atmosfer de hizmet sunan Tepenyaki Alaturka. Burada Japon mutfağı gösteri ağırlıklı olarak sunuluyor. Japon mutfağının “sacda pişirilen yemek" yöntemi, Japon şeflerinin ustalığı sayesinde hem görsel şölene, hem de lezzet şenliğine dönüşüyor.
Sağlıklı, leziz ve görsel hazzın tam bir doyuma ulaştığı Teppanyaki yemeklerine, Türk mutfağının zenginliğini de katan Teppanyaki Alaturka, kendine has yepyeni bir lezzet yelpazesi sunuyor. Özel odalarıyla da gerek iş yemekleri, gerekse de dost sohbetleri için enfes yemeklerin, uygun içecekler eşliğinde sunulduğu bir özel mekan.

CONTEMPORARY İSTANBUL

Türkiye’nin örnek kurumlarından Mustafa Ayaz Müzesi ve Kültür Merkezi ve çeşitli semtlerdeki sanat galerilerini, tiyatrolarımızı, konser salonlarımızı sanat ve kültür alanında da ilginin artışının bir göstergesi, konuklarımıza sunabileceğimiz etkinlikler olarak değerlendiriyorum. Kültür ve turizm işletmelerini bir araya toplamayı amaçlayan Derneğimiz ATİD bünyesinde kültür ekonomisi ve turizmin başarılı örneklerini desteklemeye devam ediyoruz.
Sanat alanında bir ilki başlatan Contemporary İstanbul’un Ankara’da katıldığım Sanatın yatırım yönünün, sanat koleksiyonerliğine ilişkin bilgilerin uzmanlar tarafından aktarıldığı Çağdaş Sanat Buluşması’nda; Açılış konuşmaları Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı tarafından gerçekleşti.
Contemporary İstanbul Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın “Türkiye’de ve Dünyada Sanat Yatırımı” hakkında konuştuğu buluşmada; Sanatçı Kezban Arca Batıbeki kendi çalışmalarından ve günümüz çağdaş sanatından bahsederken, koleksiyoner Emre Dökmeci de çağdaş sanat koleksiyonerliği ve sanatın yatırım yönü hakkında bilgi verdi. Ankaralı çağdaş sanat severlerin sorularıyla yoğun ilgi gösterdiği bu etkinlik bundan böyle çağdaş sanatla ilgili buluşmaların artarak devam edeceğini gösterdi.

Seçim AYDIN


 TURIZM DOSYASI internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları TURIZM DOSYASI Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]