12Ağustos2012, 12:45 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ANKARA YEMEKLERİ TURİZMLE BULUŞMALI

ANKARA YEMEKLERİ TURİZMLE BULUŞMALI

Seçim AYDIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1549 kez okunmuştur

Desteğe hazırız

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün hazırlanışı sırasında yaptığı değerli katkılarının, bundan böyle de tamamlayıcı projelerle devam edeceğini düşünüyorum. ATİD olarak kitapta yer alan tanımlardan oluşacak bir seminerin, Türkiye Aşçılar Federasyonu ile birlikte yapılması için gerekli desteği vermeye hazırız.

Böylece tanımların, arşivlerden lokantaların yemek listelerine aktarılması mümkün olacak; hazırlık aşamasında Ankara’da yetişen ürünlerin kullanılması ile özgünlük daha da artacaktır. Kalecik yaprağı, Çeltikçi pirinci, Kızılcahamam ve Kazan’ın eti, Polatlı’nın süt ürünleri gibi örneklerini artırabileceğimiz yerel ürünler, özgün yemeklerde kullanılmış olacak.

Mutfak şeflerinin alacakları seminer sonrası, yemekleri uluslararası tatlar olarak geliştireceklerine de inanıyorum. Ayrıca diyetisyen ve beslenme uzmanlarının da yemeklerin kalori, yağ, protein gibi değerlerini hesaplayıp, modern anlamda bir beslenme tarzı için katkı sağlayacakları bir çalışma ortamı oluşacaktır.

Aşevi de desteklenmeli

Ankara Yemeklerini bulabileceğimiz daha çok Aşevi’nin de desteklenmesi, yine bu güzel projeyi tamamlayacaktır.

Basın, medya ve yayınlar turizm sektöründe iletişimin vazgeçilmezleri arasına girdi.

Bu hafta, Anadolu Ajansı’nın Finans Muhabirliği konusunda açtığı kursu bu açıdan değerlendirdiğimde, turizm sektörü açısından da bir model olabileceğini düşündüm. Kendine özgü bir medya alanı olarak tanımlanan turizm sektörünün, internet ve günlük basın-yayın organlarında sahip olduğu yayın hacmi ve her gün artan turizm gazeteci ve yazarlarının olayları anlama ve anlatma gücüne katkıda bulunacak bir seminer, oldukça yararlı olacaktır.

Finans konusunda açılacak seminerin, genel konular ve basın mesleğine yönelik programları esas alınarak turizme ilişkin olarak geliştirilecek seminerler için ATİD olarak katkıda bulunmaya hazırız.

Bu tür seminerlerin Ankara’nın turizmine de katkıda bulunacağı düşüncesi ile desteklenmesinin yararlı olduğunu ifade etmek isterim.

ALT-YAPI İNŞAAT MEVSİMİ İLE TURİZM MEVSİMİ

Ankara’da yapılan güzel etkinliklere karşılık tatil yörelerimizden  “alt-yapı inşaat mevsimi” ile “turizm mevsimi” nin karıştırıldığı yönünde alınan şikayetler artmaya başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uzun yıllardır uyguladığı ve benimsenen inşaat yasağı nedeniyle bazen tesislerimizin sezonu kaybettiklerine tanık oluyoruz. Buna rağmen turizm yörelerindeki belediyelerin, yoğunluğu dikkate almadan alt yapı inşaatlarına başlaması, gelecek yılları da etkileyecek talep düşüşleri oluşturmakta; Bakanlığın aldığı önlemlerin etkisini ortadan kaldırmaktadır. Tatil beldelerimizdeki belediyelere, ilgili kamu kuruluşlarına gerekli duyuruların yapılmasını siz sayın okurlarımız, tatilcilerimiz ve turizm işletmelerimiz adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza iletmek istiyorum.

Seçim AYDIN


 TURIZM DOSYASI internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları TURIZM DOSYASI Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]