05Ağustos2012, 13:25 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SEÇİM AYDIN YAZIYOR, ''ANKARA PARKLARI HER MEVSİMDE ÇEKİCİ ''

SEÇİM AYDIN YAZIYOR, ''ANKARA PARKLARI HER MEVSİMDE ÇEKİCİ ''

Seçim AYDIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1525 kez okunmuştur

Bunun yanında, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kendimize özgü bir ortam kurmamıza imkan sağlayan park alanlarından Mavi Göl, Harikalar Diyarı, Altın Park, Gölbaşı Mogan, Göksu Parkı, Gençlik Parkı, Dikmen Vadisi, Ali Dinçer Parkı ve Gökçek Parkı bu anlamda aklımıza ilk gelen yerler oluyor.

Zengin Etkinlik Alanı

Buraları aynı zamanda piknik, yemek hazırlama imkanları yanında yürüme ve spor yapma imkanları ile de bedenimizi sevindirebileceğimiz ortamlar olarak değerlendiriyorum. Kentimizin içinde yer alan, büyük bir özenle düzenlenen parklarımızın yanı sıra, Gölbaşı gibi çevre Belediyelerimizin bize sunduğu imkanları daha çok kullanmaya özen göstermek, sağlığımıza katkı açısından önem taşımaktadır.

Ankara’nın yakın çevresi de zengin etkinlik alanı olarak değerlendirilebilecek özellikler taşıyor. Seyahat acentelerinin tur programları olarak bize sunduğu çevre gezilerine katılmakla, bedenimize ve ruhumuza önemli katkılar sağlayabiliriz. Bu programların “Ankara’da Yürümek” başlığı altında kentin tarihi dokusunu, cumhuriyet döneminin mimari eserlerinin tanınmasını sağlayacak şekilde oluşması da, mümkün görülüyor.
TV8’in Hamamönü’nde yaptığı “Erkan Tan ile Ramazan” programı bir Ankara klasiği oldu. Tüm ülkede ve dünyada ilgi ile izleniyor.

Doğru Tanıtım Politikası

Aynı şekilde ulusal televizyon kanalları da Hacıbayram, Altın park, Harikalar Diyarı, Gençlik Parkı, Göksu ve Mogan yanında Gölbaşı Belediye Parkında da ATO ve Belediyelerin verecekleri desteklerle farklı formatlarda iftar programları yapabilirler. Bu yayınlar, Ankara’ya çevreden olan ilgiyi artıracak ramazan destinasyonu olmasının yanı sıra; yayın merkezi imajını da ekleyecektir. ATİD olarak bu imajın güçlenmesi için, ATO ve Belediyelerin verecekleri desteklerin yanında olmaya hazır olduğumuzu da ifade etmek isterim.
Ayrıca Ankara’da yaz boyunca devam eden etkinlikleri izlemek isteyen okurlarımıza www.atid.org.tr adresinde yer alan haftalık bültenlerimizi tavsiye etmek istiyorum.

ÇEKİM MERKEZLERİMİZİ UNUTMADAN

Türkiye’nin genelinde, ramazan destinasyonu olabilecek pek çok yer ve düşünce varken; sadece bazı şehirlerin hedef olarak seçilmesi ve insanların buraya yönlendirilmesi doğru bir tanıtım politikası olarak görünmüyor.
Ramazanı değişik mekanlarda, yaylalarda geçirmeyi düşünenlere, diğer kentleri ve felsefeleri tanımak isteyenlere, buralarda imkanlar yokmuş imajını veren bir uygulama olarak görünüyor.

Seçim AYDIN


 TURIZM DOSYASI internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları TURIZM DOSYASI Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]