22Temmuz2012, 21:31 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SEÇİM AYDIN YAZIYOR, ''ANKARA'DA GENÇ OLMAK ''

SEÇİM AYDIN YAZIYOR, ''ANKARA'DA GENÇ OLMAK ''

Seçim AYDIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1590 kez okunmuştur

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

Büşra öncelikle ODTÜ’yü gezmiş. Ankara’ya gelirken aklında ODTÜ Mimarlık Fakültesini tercih etme düşüncem vardı diyor. Bu nedenle Ankara’da üniversiteler arasında ODTÜ’yü seçtiğini, gezdiğini ve kararının doğruluğuna inandığını söylüyor.         
ODTÜ konusunda kendisini etkileyen gezi sırasında da tanık olduğu gibi, Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar’ın Hürriyet Gazetesinde ‘’ Bu günün değil, geleceğin mesleklerini düşünerek karar verin’’ başlıklı çağrısı da etkili olmuş.
ODTÜ’de kendisine eşlik eden Endüstri Mühendisliği Bölümünden Ecem’e teşekkür ederken; burada, geleceğin başarısını yakalamak için her şey var diyor.
Bir kentin, yeterliliklerine sahip yerleşkedeki dostluk ortamı, araştırma ve geliştirmeye hazır imkanlarla, öğrenimi sırasında dünyanın en iyi mimarlarını, mühendislerini, ekonomistlerini tanıyacağı için seviniyor.
Kendisine başarılar dilerken, tüm gençlerimizi Ankara Üniversitelerinde görmek ve Ankara dostu olarak tüm dünyada başarılarını izlemekten mutlu olacağımızı ifade etmek istiyorum.

NATA VEGA Akvaryum

Büşra daha sonra NATA VEGA’daki dev akvaryuma gitmiş. Burayı dünya denizlerinin zenginliğini Ankara’ya taşıyan bir huzur ortamı olarak nitelendiriyor. Öncelikle Ankara’da ki gençlere; daha sonra tüm Türkiye’de imkanları olanlara ve Ankara’ya yolu düşenlere görülmesi gereken bir mekan olarak tavsiye ediyor.
Bir de ilave ediyor, deniz canlılarının çeşidinin sürekli arttığı dinamik bir mekan burası diyor. Tünel’de balıklarla olmanın, dünya denizlerinin zenginliğinin hissedildiği Akvaryum için Halkla İlişkiler Müdürü Tuğba Hanıma ve kendisine eşlik eden Yasemin Hanıma teşekkürlerini iletiyor.
Kentimizin zenginliklerinden olan, Türkiye’nin en büyük Akvaryumu’nu, tüm günü dolduracak bir mekan olarak bize tekrar hatırlatan Büşra’ya, teşekkür ediyorum.

Kültür Ve Sanat

Ankara’nın Kültür ve Sanat ortamını da, açıkhava konserlerini izleyerek hissetmeye çalışmış genç arkadaşımız. Etnografya Müzesinin bahçesinde, Opera Solistleri ve Oda Korosu’nun müzik dinletisine katılmış; Ankara’da kışın da imkanların Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, opera, 12 sahnesi ile hizmet veren Ankara Devlet Tiyatrolarıyla, kültür etkinliklerinin çok zengin olacağına inandığını söylüyor.

Hamamönü Projesi

Müzeleri ve Cumhuriyetin mimarisini yansıtan eserlerle, hafta sonu düzenlenen ücretsiz gezilerle, Başkent Ankara’nın gençliğin şehri olacağına inanıyor ve tüm gençleri bir kez Ankara’ya davet ediyor. Mimar olmayı düşünen biri olarak, Hamamönü Projesinden de çok etkilendiğini ifade ederken, kentlerimizi gençlerimiz ve geleceğimiz için daha iyi planlamanın, onlara değer katmanın özlemini yaşadığını söylüyor.

Teknokent Ankara

Büşra, geçlerimize yaratıcı projeler açan TEKNOKENTLER’i daha önce Ankara Sayfalarında izlemiş ve etkilenmiş. Bende yaratıcı genç arkadaşlarıma bu imkanı da hatırlatmak isterim.
Türkiye’nin en genç turizm yazarlarından Büşra’ya paylaşımları için teşekkür ediyorum. ATİD olarak gençlere ve kültürümüze yönelik yeni politikalarımız ve çalışmalarımızı da, sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Seçim AYDIN


 TURIZM DOSYASI internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları TURIZM DOSYASI Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]