09Kasım2007, 08:31 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

"TORUNUNU DA AL GEL" TURİZMİ

Hüseyin BARANER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 3343 kez okunmuştur

Turizm Araştırma ve Strateji Merkezi bünyesinde bulunan, beş dilde yayın yapan, otel ve bilgi portalı Tourexpi tarafından organize edilen ve proje hakları Hüseyin Baraner'e ait olan "Grandparents Day"in çalışmalarının başladığı açıklandı.

Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü derken belki de en çok saygıyı hak eden ve buna rağmen sıkça unutulan babaanneler, anneanneler ve dedelere Türkiye'den müjde.

Büyük-Ebeveynleri unutmadığımızı göstermek için Avrupa'nın ve dünyanın değişik kültür organizasyonların işbirliğiyle ve Türkiye'nin öncülüğüyle 2008'de ilk "World Grandparents Day" kutlamaları bu sene başlıyor.

"Türkiye'den Dünya Büyükbaba ve Büyükannelerine bir hediye" olarak tanıtılacağı açıklandı.

Yakında Avrupa Birliğinin kültür komisyonlarınca ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu'nun da (UNESCO) destek vermesi beklenen ve bu konuda ilk girişimler Tourexpi tarafından yapılan "World Grandparents Day", "Türkiye'den Dünya Büyükbaba ve Büyükannelerine bir hediye" olarak tanıtılacak.

8 Şubat tarihinin "World Grandparents Day" olarak kutlanmasında "fikir babası" olan Turizmci Hüseyin Baraner "Öncü rolümüzle gurur duyuyoruz ve o özel günü sadece yaşlılarımıza değil, bütün insanlara armağan ediyoruz" dedi.

Bu özel günün 1.Ekim de kutlanan Dünya yaşlılar günüyle karıştırılmaması gerektiğini hatırlatan Tourexpi Yönetim Kurulu Başkanı Baraner, "Biz kimseye yaşlı diyemeyiz. İnsan hissettiği yaştadır. Dolaysıyla yaşlılar günü kutlamak felsefemize aykırı. Biz torun sahibi insanların gününü kutluyoruz. Bu sebeple Şubat ayını seçtik. Şubat demek, yeni bir başlangıç demek, yeni bir yıl demek. Ayrıca 18 Şubat, Çin takvimine göre yılbaşıdır" şeklinde konuştu.

Tourexpi'nin bu çerçevede Büyük-Ebeveynlere daha da yardımcı olabilmek için çok özel programlar hazırladığını ifade eden Hüseyin Baraner , "Türk otellerinin desteğini alan Tourexpi, Şubat ayı süresince torun sahibi insanlara özel hediyeler ve paketler sunacak. Tourxpi'nin hazırladığı, özellikle kış aylarında, ebeveynler çalışırken ve okula gitmeyen torunlarıyla evde kalan Büyük-Ebeveynlere hitaben hazırlanan tatil programı, kışın müşteri sıkıntısı çeken otellere, uzun süreli müşteri sağlamayı amaçlıyor." dedi.

Torunuyla eğlenceli ve anne-baba'dan uzak vakit geçirmek isteyen Büyük-Ebeveynlere, 1 ay veya daha uzun süreli ama ekonomik tatil imkanı veren program, "nesillerin buluşması" adıyla şimdiden Avrupa'da dikkat çekmeye başladığını vurgulayan Baraner,  "Dünya Büyük-Ebeveynler Günü fikrinin Türkiye'den doğduğunu dünyaya tekrar hatırlatmak için otellerle işbirliği yapan Tourexpi, sunulan 1 haftalık ve 1 aylık programlar şeklinde Türkiye'ye torun veya torunlarıyla gelen ebeveynlere çok özel sürprizler hazırlandı" diye konuştu.

 

Hüseyin Baraner
Managing Director

TRAVEL NETWORK
Turizm Arastirma ve Strateji Merkezi
Güzeloba Mah., Ahi Evran Sitesi
Aydin 2 Sokak No: 152, E Blok, D. 2
Antaya/Türkiye
+90 0242 352 02 81 / +49 172 6331358 / +90 532 5570459
hbaraner@gmail.com     baraner@baraner.com
www.tourexpi.com     www.baraner.com


 TURIZM DOSYASI internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları TURIZM DOSYASI Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]