12Şubat2018, 13:47 - Anasayfa // HABERLER Haberi yazdır

SEVGİLİLER GÜNÜ TATİLİNİZİ BURCUNUZA GÖRE AYARLAYIN!

SEVGİLİLER GÜNÜ TATİLİNİZİ BURCUNUZA GÖRE AYARLAYIN!

Sevgilinizi mutlu etmenin yolu, burcuna uygun tatil rotalarından geçiyor. 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken, Ligarba Turizm Sevgililer Günü’ne özel burçlara göre en doğru tatil rotalarını belirledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

1. Ateşler’in rotasında bolca körüklü, maceralı aşk rotaları var

Kalp atışlarına safari eşlik etmezse, Koç’un aşkı durulur!

Ateş grubunun heyecan elçisi Koç burcu için sevgililik; coşkuyla atan kalp çarpıntısının kulaklarını tıkadığı bir müessesedir ve mantıkla olan bağlantısı kopuktur! Rüzgârın estiği yöne savrulmak varken erken rezervasyon yapıp kapana kısılmak, “kahvaltıyı şurada yeriz, öğle yemeğini burada, beş çayının ardından tamamladığımız müze gezisinden sonra kent meydanında çekirdek çitleriz” planlarıyla ruhlarını sıkıştırmak istemez, gelişine yaşamayı tercih eder. İyisi mi macerası bol bir tatilde bazen korkuyormuş gibi yapıp sevdiğinize sarılın, Afrika’da adrenalini yüksek bir safariye çıkın!

Uzaklara gitmeden kutlama mı olur? İşin içinde yabancılar olmazsa Yay çok bozulur

Yay için para pul, şan şöhret; yalandır bütün bunlar! Romantizm denen insan icadı da insanları bir şeylere bir yerlere bağlayıp özgürlükleri kısıtlamak için vardır. Bir tek sevgililer gününde alınan hediye de ne v. Yay, her daim yeni deneyimleri tercih eder, rutine girdiği anda vedasını edip sessizce gider! Yay’ı neyin mutlu ettiği bu denli belliyken onu yakınlardaki restorana götürüp “menüye gerek yok her zamankinden” dediğinizi, herkese tek elden dağıtılan kırmızı bir demet gül verdiğinizi düşündük de,(!) bu gece yalnız mı sona erdi sanki? İyisi mi ani bir manevrayla çıkagelip elinizdeki iki bileti gösterin, üç parça bir şey sırtlanıp “yolculuk var” deyin, Yay’ın gözleri fal taşı gibi açılır kalbi zaten yerini çoktan terk eder. Dev gorillerle tanışmak için Uganda’ya ne dersiniz? Yay dünden razıdır, pek tabi eşlik eder!

Sevgililer Gününün Yıldızı Aslan ışıldamazsa çatlar ☺

Aslan için işler biraz daha farklı tabi; lükse düşkünlüğü herkesçe bilinir, ödün vermediği kalitesiyle en çok o sevilir. Aslan severler Dubai’ye ne derler? Burj Khalifa’nın en yıldızlı tepesinde, restoranların en gösterişlisinde ismine yakışır bir sevgi kutlamasına bizce hiçbir Aslan hayır demez. Mücevher gibi parıldayan gecenin yıldızı olmak, sevildiğini tüm varlığıyla hissetmek ve harika bir sevgilisi olduğu bilgisini bir kez daha perçinlemek, Aslan’a koca bir yıl yetecek, teminat bizden!

2. Topraklar risk almaz, hiçbiri kaliteden şaşmaz

Boğa estetik harikası planıyla mest eder!

Boğa’nın sevgilisi olmak, tümüyle sanatsal bir alanda kendine hareket alanı yaratmak için uğraşmak ya da sevildiğini bilip rahat etmek demektir. Zira Boğa yaşamında en çok huzur ve güven arar, yersiz hevesleri, macera peşinde aklı bir karış havada halleri yoktur, ne istediğini iyi bilir! Boğa ile aşk dolu bir ilişkisi olan herkes kendisini dünyanın şanslılarından sayabilir. Sadakat dolu bir bağ insanın karşısına her gün çıkmaz zira! Boğa için kaliteli menülerle şenlenmiş, mekan dekorasyonuna belli ki mimarı çok özenmiş, yatak odası ipek çarşaflarla süslenmiş her şey dahil bir otelde konaklama yakışır, Boğa Uzakdoğu semalarının masajına da bayılır!

Başak’ı memnun edin, tüm develer hendekten atladı bilin!

Başak hatayı gözünden tanır, her ayrıntıya dikkat kesilip mutlu olmazsa pişmanlıktan bayıltır. O yüzden her ayrıntısı tek tek düşünülmüş sağlam adımlar atmak, yapılan detaylandırılmış plana sonuna dek uymak gerekir. Başak’ın kontrolleri geçmez, 15 Şubat sabahı olup yüzünün güldüğü görülmeden atlattınız sayılmaz! Çalışkan insanlara bayılan, topluma faydalı üretimin her türüne katkı sağlamaya katılan biri olan Başak için Japonya ideal! Aşırı düzenli, senkron bir yaşamın içinde özel hayatını düşünmeye ihtiyaç duymayacaktır.

Oğlak kalabalık çekemez, samanlığa bakıp seyran görmez

Gürültülü mekanlar, fazla danslı samimi ortamlar, akışına bırakılmış serkeş hayatlar Oğlak’a fenalık geçirtir. E sevgililer günü için organizasyon yapmak istediğinize göre Oğlak’ı tanımış, katı kuralları olduğunu çoktan öğrenmişsinizdir. Siyah giyenler olarak katılacağınız gecenin kalitesi en az çevresindeki herkesin kendisine serin ve mesafeli bir saygınlıkla yaklaşması kadar önemli! Lezzet ve şıklığın buluştuğu, kırmızı şarabın yanında leziz peynirlerin hazır bulunduğu, harika bir geceye eşlikte klasik müziğin duyulduğu; Bordeaux’a ne dersiniz?

3. Hava’lar sınırsız eğlence, kıt romantizm sever!

Madem böyle bir gün var, haydi İkizler tadını çıkar

Çoğu İkizler sevgililer gününe romantik duygularla yaklaşmaz, beklentisini her zamankinden farklı bir boyuta taşımaz! Ancak İkizler zaten her daim beklenti içindedir, her şeyi çabucak tüketip erkenden sıkılırlar. Şık bir restoran, pahalı, ucuz hediyeler, güzel yemekler… İkizler’in hiç ilgisini çekmez! Ancak merakını cezbeden, yeni bilgi vadeden, zekâsını gıdıklayan tempolu seyahat planlarını pek sever! Kim bilir belki gün sonunda romantizm bile yolunu kaybedip ayağınıza düşer! Singapur, Phuket, Bangkok üçlüsüne ne dersiniz? Gez gez bitmez!

Her yıl 14 Şubat’ta kutlanan sevgililer değil, Terazi’ler günüdür

Sanata yatkınlığıyla bilinen, zarafetiyle gören gözün pasını silen, eşini de yanına en yakışanından seçen Terazi, Milano’da sevgilisini koluna takıp üç beş tur atmasın mı? “Bunlarda nereden çıktı” bakışlarını üstüne çekip, en şık haliyle sevgililer gününü modanın başkentinde gönlünce kutlamasın mı? Böyle uyumlu insan bulunmaz, istediği bir şey olmasa bile kavga çıkarmaz! Kolunda sevgilisi, çevresinde mercek altına alındığı hayran gözleri, gönlünce alışveriş turları attığı dev bir moda kenti, Terazi’nin keyfine diyecek olmaz!

Bir garip Kova’ya geldi sıra, önce bu özel günden bahsetmek gerek ama...

Kova aşktan sevgiden pek anlamaz, dostluk arkadaşlık deyin üstüne tuğla gibi kitaplar yazar! O yüzden sevgilisi varsa da ya evde pes turnuvası atmak için bilgisayar başına kurulur ya da milyonlarca arkadaşından birinin yaptığı plana dahil olur! Sevgililer günü iki kişilik özel bir organizasyon gerektirir deseniz anlamaz, romantik bir geceye zaten yanaşmaz! Kova özgürlüğünü tehdit ettiği yetmezmiş gibi bir de geleneğe dönüşen sevgililer gününden pek haz etmez. İstikamet Tayland, madem fark yaratmak en iyi bildiğiniz şey, buyurun kış ortasında yaz tatiline, iki yakın arkadaş gibi kulak atmaya!

4. Su’lar romantizm olmayan yerde saniye beklemez!

Yengeç sevdiğim yanımda olsun der, onunla da yetinir

Aile sıcağı, ana kucağı derken sevgilinin sıcacık göğsüne transferini ister, o nereye derse sualsiz peşinden gider. Ama her gittiği yerde tanıdık bir doku, bildik bir yapı, mutfağından bir lezzet görmeyi, tarihinden ortak bir öykü dinlemeyi de içten içe ister. Yengeç toprağından fazla uzaklaşınca, el memleketinde yabancılık çeker! Ne yakın ne uzak, ne kocaman ne misminik bir başkente gönderelim sizi, dar sokaklarında el ele gezme şansı verelim! Hem dibimizde olun hem uzak memlekette. Sophia’ya gitmeye ne dersiniz? Küçük bir otelde işletmecilere selam vermeden geçmez, şehir merkezinde aşk tazeler, birbirinize bakıp şükredersiniz.

Sevgililer günü yalnız kutlanır, Akrep gecenin karanlığında kayıplara karışır

Mistik havası, karanlık sokakları, kutsal mekânlarıyla Floransa tam Akrep’e göre! Gotik mimarisinden duyduğu haz, şehri saran açık hava galerisi heykellerinin estirdiği ezoterik rüzgar ve avuç içlerine hapsettiği biricik sevgilisiyle doyasıya yaşayacağı uzun bir gece Akrep’i bekliyor. Floransa gecelerinde yolculuk Akrep’in ilişkisine heyecan katacak, koca bir yılı aşk dolu geçirmesi için depolarını ağzına dek doldurmasını sağlayacaktır.

Balık nereye gitse cennetini avuç içlerinde taşır

En aşık Balık’a yılın en romantik tatili yakışır! Dünyanın neresinde olursa olsun, bulunduğu gerçekliği çabucak göz ardı edip kendini olmak istediği yerde hayal edebilir Balık. Düş kurma kabiliyeti çok gelişkin, gerçek aşkı bulunca mutlu olma arzusu çok yüksektir. Biz yine de aşk çeşmesine bir bozuk para attırıp, İspanyol merdivenlerinde oturtalım, Venedik’te saltanat kayığının, su kenarı evlerinin manzarası eşliğinde sevdiğinin yanı başında olmanın hazzını elimizden geldiğince yaşatalım. Balık sevgilileri özel ricamızdır; Balık’a iyi bakalım! YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TURIZM DOSYASI hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HABERLER

Tümü

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.032 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]