12Ocak2018, 14:31 - Anasayfa // HABERLER Haberi yazdır

EMİN ÇAKMAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

EMİN ÇAKMAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

Emin Çakmak 23. Dönem Türsab Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Emin Çakmak " Bu güne kadar Anadolu'da 38 noktasında acentelerle yaptığımız " Ortak Akıl " buluşmalarında bizlere teveccüh gösteren acenteleri dinledik.Anadolu'nun sesini dinledik ve Türsab başkan adaylığımızı açıklıyoruz" dedi.

Emin Çakmak'ın adaylık konusunda yaptığı açıklama şöyle:

TÜRSAB 23. Genel Kurulu sürecini, hep birlikte, basından yakinen izledik ve gelinen sonuca hepimiz şahit olduk. Yaşanan bu süreç bizi üzmüş ve Başaran beyin aday olmama açıklamasında yarattığı samimi havayı yok etmiştir.

Arkasından  TÜRSAB'ın hala devam eden yönetim ve başkanlığının ne ülkemize ne de TÜRSAB camiasına yakışmayan beyanatları, tavır ve hareketleriyle kamuoyumuz ve turizm sektörümüz hak etmediği bir itibar sarsıntısına maruz kalmıştır.

Ülkemizin hatta dünya turizm sektörünün en önde gelen  milli bir kuruluşu, şahsi ihtiraslar sebebiyle boş yere yıpratılmıştır.

Sayın Başaran Ulusoy, adaylıktan çekildiğini ilan ettiğin de; gecikmiş ama etik ve doğru hareket dedik ve ümitlendik. 

Düzgün ve hak yenmeyecek bir kongreye gidiyoruz dedik.

Ama ne yazık ki bu etik ve doğru sandığımız kararın  hiç de iyi niyetli olmayan bir planın omurgası olduğunu da kısa bir süre sora anladık.

Kendisi keyfi, gerekçesi Cumhuriyet Savcılığını ilgilendirebilecek nitelikteki garip bir kararla, Yönetim Kurulu  23. Genel Kurulu ertelediğini açıkladı.

Mevcut yönetim, neden böyle akıl dışı bir karara  ve de oy birliği ile imza attı?

Hangi şahsi çıkarlar ve de bir yönetim değişikliğinde ortaya çıkabilecek hangi olumsuzluklar yönetimi  böylesine bir karar almaya zorladı acaba?

Tüm bu yaşanan olumsuzlukları ve camiamızın üstünde dolaşan kara bulutları, TÜRSAB’ımızın geleceğini tartışmak, istişare etmek ve hasret gidermek üzere 7 Aralık İzmir toplantımızdan bu yana 37 ilimizde “ORTAK AKIL” Toplantılarımızı düzenledik ve 2000 yakın meslektaşımızın katıldığı istişare toplantıları sonucu, Meslektaşlarımızın bizleri göreve Çağrılarına cevap  vermek ve TÜRSAB’ımızı düştüğü bu zor durumdan kurtarmak ve yeniden eski itibarına kavuşturmak için yıllardır sürdürdüğümüz çalışmaları hızlandırdık.

Duyarsız ve Seyirci kalmayıp TÜRSAB'ımızı sahipsiz bırakmamak için aşağıdaki Ana Hedeflerimiz, Misyonumuz ve Vizyonumuzla Üyelerimize, Birliğimiz ve Sektörümüze hizmet etmek üzere 5 ana hedefimiz ve 154 projemizi www.tursabhepimizin.org/tr/page/secim-beyannamesi.html hayata geçirmek üzere yola çıktık.

24-25 Şubat 2018 Tarihlerinde gerçekleşecek olan 23.Olağan Genel Kurulumuzda TÜRSAB Yönetimine TÜRSAB HEPİMİZİN Platformu üyesi yol arkadaşlarımla birlikte ekip olarak talip ve aday olduğumuzu açıklıyoruz.

“ORTAK AKIL” Değerlendirme toplantılarımızı 2000 aşkın meslektaşımızın katılımı ile güzel 37 ilimizde TÜRSAB’ımızın geleceğini istişare ettik ve yol haritasını belirledik, 81 il ve 89 ilçe “ORTAK AKIL” Toplantılarımıza devem edeceğiz.

Ana Hedeflerimiz:

Bir, Milli ve Ulusal Turizm Kanunumuz.

İki, Milli ve Ulusal Seyahat Sigortamız.

Üç, Milli ve Global Seyahat Portalımız.

Dört, Milli ve Global Tur Operatörlerimiz.

Beş, Milli Turizm Gelirlerimizden, Cumhuriyetimizin 100.yılında

50 Milyon Turist 100 Milyar Dolar gelir elde etmek.

İçin Yola Çıktık…

MİSYONUMUZ

TÜRSAB'IMIZI; ŞEFFAF, ADİL VE ÜYESİNE SAYGI DUYAN BİR YÖNETİME KAVUŞTURMAK, ESKİ GÜCÜNÜ VE İTİBARINI YENİDEN KAZANDIRMAK, HAK VE HUKUKLARINI KORUMAK VE KOLLAMAK.

VİZYONUMUZ

ÜYELERİMİZİ VE ÜLKE TURİZMİNİ, 2050 YILLARINA HAZIRLAMAK VE YENİLİKÇİ PROJELER ÜRETEREK GÜNÜMÜZÜN TEKNOLOJİSİNE UYUMLU HALE GETİRMEK, ÜYELERİMİZİN DAHA ÇOK İŞ YAPMASINI VE GELİŞEN DÜNYADA KENDİLERİNE ,DAHA SAĞLAM BİR YER EDİNMELERİNİ SAĞLAMAKTIR.

BİZ ; " HEPİMİZ " İÇİN YOLA ÇIKTIK…

Saygı ve Sevgilerimle,


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TURIZM DOSYASI hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HABERLER

Tümü

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]