10Ocak2018, 16:19 - Anasayfa // HABERLER Haberi yazdır

2018'DE AVRUPALI TURİST ARTACAK

2018'DE AVRUPALI TURİST ARTACAK

2018 yılından umutlu olduğunu ifade eden Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, yeni yılla birlikte özellikle Avrupalı turist sayısında artış olacağını tahmin ettiğini belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2017 yılında grup bünyesinde Gezonline markasını hayata geçiren Vizyon Turizm, sağlık turizminde de vites büyüttü. 2017 yılında yaklaşık 5 bin kişinin ‘Vizyon’ markasıyla seyahat ettiğini açıklayan Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, 2018 yılında bu rakamı arttırma hedefiyle çalıştıklarını belirtti.

2018 yılından umutlu olduğunu açıklayan Çizmeci, yeni yılla birlikte özellikle Avrupalı turist sayısında artış olacağını tahmin ettiklerini söyledi. Çizmeci, “Turizm sektörü, 2017 yılının son aylarında hareket kazandı. Dövizde ciddi bir yükseliş veya öngörülmeyen bir hadise yaşanmadıkça 2018 yılının 2017’den daha iyi bir yıl olacağını tahmin ediyoruz.

Yerli turist kurtarıcı oldu

Özellikle bazı dönemlerde yerli turist sektörün nefes almasını sağlıyor. Dolasıyla sektörün gelişimi noktasında özellikle Ege ve Güney bölgelerimiz için yabancı turist ile birlikte yerli turistin de asla göz ardı edilmemesi gerekiyor” diye belirtti.

2017 yılının Hac-Umre turizminde beklentileri karşılayamadığının altını çizen Çizmeci, özellikle Suudi Arabistan’ın koymuş olduğu 2 bin SAR vergi stratejisinin netleşmemesinin bu soruna yol açtığını söyledi. Ayrıca 2018 yılında Suudi Arabistan’ın %5 KDV uygulamasını hayata geçirmesi de şuan için bir handikap gözüküyor.

Sömestr tatili turizmciyi sevindirecek

Harem’in içinde devam eden tadilat çalışmalarının da bu düşüşü tetiklediğini belirten Çizmeci, Umreye gidecek vatandaşların ciddi bir kısmının sömestri beklediğini açıkladı.

Dolayısıyla sömestrde en yüksek doluluğa ulaşacaklarını beklediklerini açıklayan Çizmeci, kısa bir düşüşten hemen sonra Ramazan ayıyla birlikte tekrardan pozitif bir ivme yakalayacaklarının altını çizdi.

“Sağlık turizminin önemli oyuncularından biriyiz”

Öte yandan 2018 yılı büyüme hedefleri içinde gezginlerin rotalarını oluşturmak için tasarladıkları www.gezonline.com’un önemli bir parametre olduğunu açıklayan Çizmeci, Gezonline markasına bu sene yoğunlaşacaklarını ve sağlık turizmini de arttırmaya çalışacaklarını söyledi.

Sağlık turizminin önemli oyuncularından biri olduklarının altını çizen Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, “Sağlık turizmine ülke olarak biraz yoğunlaşmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ülke ve bizim gibi acenteler olarak biraz tanıtım ve pazarlama bütçesi ayırırsak bu branşta önümüz çok açık.

Sağlık turizmi gelecek 10 yıla damga vuracak

Biz Vizyon olarak biliyoruz ki Sağlık Turizmi, gelecek 10 yıla da damga vuracak. Bunu şimdiden görebiliyoruz. Coğrafi olarak mükemmel bir konumda olmamızın yanı sıra dünyanın en fazla uçuş destinasyon ağına sahip olan THY gibi önemli bir hava yolu şirketine de ülke olarak sahibiz. Bu ülkemiz için çok büyük bir avantaj.

Öte yandan hem otel tesislerimiz hem de hastanelerimizin teknolojik altyapıları gayet iyi durumda. Ayrıca çok kaliteli, yabancı dil bilen doktorlarımız var. Bütün bu fırsatları bir araya getirip doğru pazarlama stratejisiyle Türkiye'nin gelecek 10 yılda sağlık turizminde bir üs olacağını düşünüyorum” diye açıkladı. ( Kaynak:Turizm Aktuel )Etiketler : 2018, Vizyon, Talha, Çizmeci, Avrupa,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TURIZM DOSYASI hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HABERLER

Tümü

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER
Antalya Daily News TV, www.turizmdosyasi.com sahibi Turizm Yazarı Halil Öncü’den 2018 Turizm sezonu ile ilgili görüşlerini aldı.>>>


Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşmalarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 22’ncisi hem katılım hem de ilgi anlamında rekor kıracak gibi görünüyor. >>>


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. Alman Turistler, Limak Limra Otel’in kedi sever bir otel olduğunu bunun için de 12 yıldan bu yana tatil için tek adreslerinin Limak Limra olduğunu söylediler >>>


Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı renkli görüntülere sahne olurken, bu vesile ile sektörde buluşma fırsatı yakaladı. Turizm Yazarı Halil Öncü fuarı dakika dakika takip etti.>>>


Turizm Yazarı Halil Öncü, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık,Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.>>>


ADALYA HOTELS & Partners Gala Yemeği Renkli Görüntüler Sahne Oldu. Turizm Yazarı Halil Öncü’nün izlenimleri ve geceden görüntüler. >>>
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan ve kuruluşundan itibaren hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden Gezinomi, 2017 yılı acenteler buluşmasını Antalya’da gerçekleştirdi.
>>>

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]